in

Ministerstwo podjęło nagłą decyzję. Miliony uczniów i rodziców przeciera oczy ze zdumienia

Chociaż nowy rok szkolny długo stał pod znakiem zapytania, ostatecznie uczniowie we wrześniu powrócili do szkół. Niestety, w związku z coraz bardziej pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju konieczne było wprowadzenie zmian, które zapobiegną dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o nowych zmianach, które dotkną niemal milion uczniów z całej Polski.

Rodzice i uczniowie z pewnością są zdumieni tym, co postanowiono. Nie było czasu na przygotowanie, ostateczna decyzja zapadła nagle.

Nauczanie zdalne

Mimo iż 1 września uczniowie powrócili do szkolnych ławek, gwałtowne wzrosty zakażeń zmuszają do podjęcia radykalnych kroków. Nikt nie spodziewał się tego, co postanowiło Ministerstwo Edukacji Narodowej – od poniedziałku prawie milion uczniów szkół ponadpodstawowych będzie uczyło się zdalnie.

“Tu nie chodzi tylko o kwestię pobytu dzieci w szkołach, ale też kwestię chociażby transportu. To wszystko będzie zmniejszało liczbę interakcji” – tłumaczy premier Mateusz Morawiecki.

Decyzja MEN dotyczy tych szkół, które znajdują się w strefie czerwonej. Już od poniedziałku prawie 55 proc. wszystkich uczniów w Polsce, którzy uczęszczają do szkół ponadpodstawowych, będzie uczyć się w domu. Decyzja ta została podjęta po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

“Decyzja o ograniczeniu funkcjonowania szkół ponadpodstawowych wynikała głównie z tego, że chcieliśmy ograniczyć zasięg epidemii. Chcieliśmy ochronić osoby starsze przed chorobą, która mogłaby być dla nich nawet śmiertelną. Dlatego też zwracam się do was drodzy uczniowie, aby po zakończeniu zajęć wirtualnych, zajęć na odległość, byście pamiętali o tym poza lekcjami. […] Pamiętajcie, wasza zmniejszona aktywność społeczna i mniejsza liczba kontaktów może pomóc osobom starszym, waszym dziadkom, waszym babciom” – powiedział w nagraniu opublikowanym na Twitterze minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Źródło: WP