in

Komary nie dają Ci spokoju? Odstrasz ich skutecznie za pomocą tego naturalnego środka!

Komary są jednymi z najbardziej irytujących owadów na naszej planecie. Nie tylko mogą znaleźć Cię w ciemności, ale mogą nawet ukąsić przez ubranie.

Ale wcale nie musisz się pryskać chemicznymi repelentami, aby się uwolnić od tych krwiopijców. Istnieje naturalny środek, który ma jeszcze większą moc.
Toksyny zawarte w repelentach są niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Ich główny składnik DEET według naukowców ma toksyczne działanie na układ nerwowy, a ponadto w niektórych przypadkach może doprowadzić do paraliżu a nawet uszkodzenia mózgu. Jego stosowanie jest stanowczo zakazane w przypadku noworodków do drugiego miesiąca życia oraz u ciężarnych kobiet, ponieważ niesie on ryzyko uszkodzenia płodu.

Istnieje wiele naturalnych środków zaradczych, które mogą skutecznie odstraszyć komary. I to, że wybieramy naturalną drogę do walki, nie oznacza, że będzie ona mniej skuteczna.
Ludzie mają tendencję do zapominania, że komary są czymś więcej niż tylko uciążliwością – niosą ze sobą śmiertelne choroby, takie jak malaria, a ostatnio wirus Zika. Ochrona przed ukąszeniami komarów chroni nasze zdrowie.

Ta przyjemna zapachowa mieszanka jest Twoim kluczem do zabezpieczenia się przed komarami tego lata.
Badania wykazały, że mieszanka olejków eterycznych z cytryny i eukaliptusa jest potężnym środkiem odstraszającym, przeciwko owadom latającym. Zawiera związek roślinny, który jest tak naprawdę bardziej efektywny niż toksyczny DEET. Naukowcy odkryli, że DEET zapewniał 84-procentową ochronę w ciągu 4 godzin. A naturalna mieszanka oleju z cytryny i eukaliptusa zapewnia aż 97-procentową ochronę w tym samym okresie!

Oto, czego potrzebujesz:
– 30 kropli olejku eterycznego z cytryny i eukaliptusa
– 1 łyżeczka ekstraktu wanilii
– około 100 mililitrów toniku z oczaru wirginijskiego lub spirytusu, ewentualnie wódki
Wymieszaj to wszystko w wygodnym naczyniu. Po czym wlej mieszankę do małej buteleczki z atomizerem – i gotowe!

Możesz popryskać się teraz swoim naturalnym środkiem na owady. Ten preparat będzie chronił Cię przez około cztery godziny, więc nie zapomnij użyć go ponownie w razie potrzeby.

Źródło i fotografie: naturalnews.com, youtube, pixabay.com