fot. freepik
in ,

Oto 4 powody, dla których nie powinieneś kupować naturalnego futra!

Mroźne temperatury sprawiają, że ​​ludzie ubierają się cieplej. Niektórzy marzą o zdobyciu luksusowego futra, inni uważają, że życie wielu zwierząt jest o wiele ważniejsze niż chęć wyglądania spektakularnie.

Odmowa noszenia futra jest protestem przeciwko zabijaniu niewinnych zwierząt. Nie powinny cierpieć z powodu nieświadomych pragnień ludzkości.

Obalamy wszystkie mity związane z noszeniem naturalnego futra.

„Odmówienie sobie zakupu naturalnego futra nikogo nie uratuje”

Jeśli porównamy wymiary dorosłej osoby z rozmiarem niektórych zwierzaków, oczywiste będzie, że do uszycia jednego futra konieczne jest zabicie wielu zwierząt.

fot. freepik.com

Od 1 do 500 wiewiórek, około 200 szynszyli, 50 fretek, 20 lisów lub 35 królików umiera, aby uszyć jeden płaszcz. Ta lista jest za długa.

„Ofiary” żyją w normalnych warunkach i pozbawiane są życia bezbolesnymi metodami.

Rzeczywistość jest zbyt smutna. Aby uzyskać futro, ofiara zostaje złapana przez zastawianie pułapek lub jest uprawiana na farmach specjalnego przeznaczenia. Trudno sobie wyobrazić, jaki okropny ból doświadcza biedne zwierzę, gdy wpada w pułapkę.

Zwierzęta znajdujące się na farmie żyją w nienormalnym otoczeniu. Muszą mieszkać w zawieszonej klatce o małej przestrzeni z kratowaną podłogą, aby stolec spadał na ziemię. Aby zabić zwierzę, stosuje się przeróżne metody, które są szczególnie okrutne. Na przykład prąd przepływa przez genitalia. Biedne zwierzę umiera po zawale serca. Istnieją też takie metody jak zatrucie gazem, zastrzyki z trucizny, uduszenie.

W naturze oczekiwana długość życia norek wynosi dziesięć lat. Jeśli chodzi o farmę futer, mieszkają tam przez około trzy lata, po czym zostają zabite. Ponieważ zwierzęta są karmione zbyt często, ich wątroba przestaje normalnie funkcjonować.

„Futro jest produktem przyjaznym dla środowiska.”

Pomimo powszechnego przekonania, że ​​sztuczne futro nie jest przyjazne dla środowiska, naturalne futra powodują największą szkodę dla natury. Faktem jest, że skóra zabitego zwierzęcia szybko się rozkłada. Aby futro było trwałe przez długi czas, stosuje się toksyczne substancje, jak żrąca, formalina, warstwy mineralne itp.

„Futro jest modne i bez niego nie przetrwasz zimy.”

Futro nosili także nasi przodkowie, którzy mieszkali w jaskiniach. Owszem nosili go, ponieważ nie mieli innego wyboru. Dlatego też my, nie możemy tłumaczyć się tym, że podążamy za modą lub chronimy się przed zimnem. Obecnie istnieją różne technologie, które pozwalają nam znaleźć alternatywę dla naturalnych futer.

Elegancki płaszcz nie jest gorszy od drogiego futra. Na przykład włóknina ocieplająca Tinsulate jest lekka, cienka i, co najważniejsze, jest półtora razy cieplejsza niż futro i może wytrzymać -40 stopni mrozów.

Musimy zrozumieć, że nie jest już konieczne noszenie ciężkiego futra, aby nie zamarznąć podczas mrozów. Odzież zaprojektowana na zimę może być lekka i wiatroodporna. Niektóre stany USA i europejskie państwa całkowicie zaprzestały produkcji futer naturalnych. Wiele markowych firm odzieżowych woli używać wyłącznie sztucznego futra.

Dbaj o zwierzęta! Są częścią natury i muszą być traktowane w sposób humanitarny.