in

Tak wyglądała nastoletnia Maryja? Zdumiewająca rekonstrukcja wstrząsnęła światem.

Átila Soares da Costa Filho postanowił stworzyć projekt, który pomógłby przybliżyć nam wizerunek twarzy Maryi. W swojej pracy oparł się na badaniach z Całunu Turyńskiego. Skorzystał też ze sztucznej inteligencji i technologii konwolucyjnych sieci neuronowych do zmiany płci.

„Następnie użyłem innych programów, aby wprowadzić pewne korekty twarzy. Na koniec dokonałem ręcznych artystycznych poprawek, by trafniej podkreślić etniczną i antropologiczną fizjonomię kobiety z Palestyny sprzed 2000 lat. Oczywiście nie podważałem tego, co sztuczna inteligencja zdołała uchwycić. Tak zdołałem odtworzyć wizerunek nastoletniej Maryi” – przyznał artysta w rozmowie z aleteia.org.

Teraz mężczyzna podzielił się efektami swojej pracy. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Twarz nastoletniej Maryi

Átila Soares da Costa Filho bardzo przyłożył się do swojego projektu i starał się, aby nic mu nie umknęło.

„Czyli jeśli wierzymy, że ciało Bożego Syna było owinięte w materię Całunu, wówczas z bardzo wysokim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że twarz Jego Matki, na różnych etapach Jej życia, była taką, jaką ją przedstawiam” – podkreślił.

TVP Info przekazuje, że rezultaty badań zostały zaakceptowane przez najsławniejszego na świecie syndonologa, badacza i autora wielu ważnych wykładów Barrie M. Schwortz.

„Moja Maryja wygląda na 25-30 lat. Ma silne, ale i wzniosłe oblicze kobiety w dramatyczny sposób związanej z misją i ofiarą Zbawiciela… Jej Syna. Z drugiej strony postanowiłem przygotować wersję nastoletniej twarzy Matki Jezusa. Tym razem chciałem, aby była uśmiechnięta” – dodał Átila Soares da Costa Filho.