in

Po raz pierwszy zaszła w ciążę, mając 14 lat. Teraz ma 11 dzieci i chce mieć kolejną szóstkę.

Veronica Merritt to kobieta, która zaszła w ciążę, mając zaledwie 14 lat. Teraz ma już jedenaścioro dzieci i zamierza mieć kolejne. Na TikToku chętnie dzieli się relacjami ze swojego codziennego życia z tą wesołą gromadką. Wykorzystując swoją sytuację, zamierza zwalczać stereotypy dotyczące nastoletnich matek.

Nie ma wątpliwości co do tego, że nastoletnie matki wciąż są wytykane palcami, niezależnie od tego, jak sobie radzą z dzieckiem. Mogą być najlepszymi mamami na świecie, a i tak ktoś będzie patrzeć na nie krzywo, zastanawiając się, czy dziecku na pewno nie stanie się krzywda.

Poruszająca historia nastoletniej mamy


Veronica Merritt postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać, jak może wyglądać życie młodej mamy, która po raz pierwszy zaszła w ciążę, mając 14 lat. Nie miała zamiaru usuwać dziecka, a wręcz przeciwnie – od razu zaplanowała kolejne. Kobieta wyszła za mąż za swojego ukochanego, z którym miała jeszcze jedno dziecko, ale ostatecznie wzięli rozwód.

Teraz Veronica ma 36 lat i ma jedenaścioro dzieci: Victoria (21 lat), Andrew (16), Adam (15), Mara (13), Dash (12), Darla (10), Marvelous (8), Martalaya (6), Amelia (4), Delilah (3) i roczny Donovan.

Udzielając wywiadu dla The Sun, kobieta przyznała, że internauci często ją krytykują i twierdzą, że powinna się zabezpieczać:

„Dostaję mnóstwo negatywnych wiadomości. Pytają mnie, czy wszystkie dzieci mają tego samego ojca. Chciałabym, żeby ci ludzie zajęli się w końcu sobą.”

Dlaczego Veronica się nie zabezpiecza?

„Liceum ukończyłam z wyróżnieniem. Chciałam pójść na studia, ale zachorowałam – cierpię na schorzenie nerek, jedną z nich miałam usuniętą w zeszłym roku. Niektóre dzieci były planowane. Nie mogę przyjmować antykoncepcji hormonalnej, ponieważ w związku z chorobą istnieje duże ryzyko zakrzepów krwi.”

Veronica nie ma zamiaru skupiać się na krytyce. Ma nowego męża i mieszkają razem z dziesięciorgiem dzieci (najstarsza córka już się wyprowadziła) w domu kupionym za „jedyne” 20 tys. dolarów. Małżeństwo wyremontowało go za ok. 2 tys. dolarów – dziś dom ten jest wart wart prawie 100 tys. dolarów. Veronica jest artystką. Planuje kolejne dzieci:

„Nie wykluczam kolejnych dzieci. Chciałabym mieć kolejną szóstkę. W sumie w ciąży spędziłam 8 i pół roku.”

Kobietę na TikToku obserwuje ponad 75 tys. osób. Ma prawdziwych fanów, którzy zawsze są ciekawi, co dzieje się w jej życiu.

Źródła: www.thesun.co.uk, www.papilot.pl