in

Nastolatek rozsiadł się w metrze i zajął aż 3 miejsca. Jeden z pasażerów postanowił dać mu nauczkę

Każdy, kto choć raz podróżował komunikacją miejską wie jak wygląda taki przejazd. Najpierw musimy przyjść na przystanek o odpowiedniej godzinie, kupić bilet i jeśli mamy trochę szczęścia zająć w pojeździe miejsce siedzące.

Są osoby, które wybierają ten sposób przemieszczania się w wygody lub konieczności. Nie każdy lubi ścisk i bliski kontakt z innymi pasażerami, szczególnie, gdy jeździmy autobusem, tramwajem czy metrem w godzinach szczytu. Ale wiele osób lubi odpocząć w podróży czytając książkę lub słuchając ulubionej muzyki. Rzadko trafiają się sytuacje z piekła rodem, ale nieuprzejmość i brak poszanowania dla drugiego człowieka bywa widoczna w komunikacji miejskiej.

Ten chłopiec za swoje zachowanie dostał nauczkę. Mamy nadzieję, że nauczy go to zachowania w przestrzeni publicznej.

Egoizm i brak kultury osobistej
Coraz częściej zauważamy, że młodzi ludzie mają za nic kulturalne zachowanie i szacunek dla starszych. Dobrym przykładem jest ten chłopiec, który podróżował nowojorskim metrem. Isabel opisała zaistniałą sytuację na Twitterze. Dodatkowo zrobiła mnóstwo zdjęć, które udowadniają, że nie zmyśliła tego kuriozalnego zdarzenia.

Zajął 3 miejsca, aby wygodnie mu było grać na telofnie
W nowojorskim metrze praktycznie zawsze są tłumy. Tego dnia młody chłopiec rozłożył się na siedzeniu zajmując 3 miejsca i bawił się swoim telefonem nie zwracając uwagi na innych. Nie przejmował się stojącymi, zmęczonymi po pracy współpasażerami, nie ustąpił też miejsca starszym. Co najgorsze, podróżował razem ze swoją mamą, która nie zwróciła mu uwagi na jego nieodpowiednie zachowanie.

Jeden z pasażerów postanowił dać mu nauczkę
Mężczyzna w bardzo nietypowy, acz skuteczny sposób postanowił nauczyć chłopca zasad kultury. Po prostu usiadł na jego wyciągniętych nogach. Reakcja chłopca również była zaskoczeniem. Zamiast przeprosić i usiąść normalnie, ten próbował nie dopuścić do zajęcia jego miejsca. A właściwie 3 miejsc. Isabel udało się uwiecznić zaskoczoną minę chłopca.

Wyglądało na to, że chłopiec nigdy wcześniej nie zetknął się z sytuacją, gdy coś idzie nie po jego myśli. A co na to matka? Bardzo się zdenerwowała – ale nie na swojego syna, lecz na mężczyznę, który chciał usiąść na „wolnym” miejscu. Jak sama powiedziała, jej syn zachowuje się tak, jak przystało na dziecko. Okazało się, że chłopiec po prostu robi wszystko to, co chce, a w domu nie nauczono go szacunku do innych.

Szkoda tylko, że obcy ludzie muszą uczyć prawidłowych zachowań w miejscu publicznym. Całe szczęście, że znalazł się odważny pasażer, który postanowił dać chłopcu nauczkę. Mamy nadzieję, że następnym razem zajmie jedno miejsce zamiast trzech.
Isabel na swoim profilu umieściła także krótki filmik z powyższego wydarzenia: