in

Olej z tych nasion zastąpi leki na ponad 40 różnych chorób i dolegliwości!

Ta roślina od wieków znana jest ze swoich leczniczych właściwości. Ale ostatnie badania dowodzą niepodważalnie, że zasługuje na miano cudownego leku o niewiarygodnej sile!

Czarnuszkę, bo o niej mowa, roślina z rodziny jaskrowatych, z której pozyskuje się czarne nasiona znano już w starożytnym Egipcie. Olei z czarnuszki znaleziono nawet w kryptach faraonów.

Właściwości czarnuszki

Leczy ponad 40 chorób i problemów zdrowotnych, a jej działanie jest potwierdzone naukowo.

– przeciwbólowe
– przeciwzapalne
– przeciwgrzybicze
– antyoksydantowe
– zapobiegające wrzodom
– antybakteryjne
– antycholinergiczne
– redukujące nadciśnienie
– antywirusowe
– przeciwkurczowe
– rozszerzające oskrzela
– antydiabetyczne
– chroniące wątrobę
– obniżające ciśnienie
– przeciwlekotrienowe
– ochraniające nerki
– antynowotworowe

A to jeszcze nie wszystko.

Cukrzyca typu 2:

Dwa gramy ziaren czarnuszki dziennie redukują poziom cukru, zmniejszają insulinooporność i redukują poziom hemoglobiny glikowanej.

Zakażenie helicobater pylori:

Infekcja może być skutecznie leczona olejem z czarnuszki.

Epilepsja:
 
Badania z 2007 roku wykazały, że u dzieci chorych na epilepsję, które słabo reagują na konwencjonalne leczenie, które przyjmowały ekstrakt wodny z czarnuszki, znacząco obniżyła się częstotliwość ataków.

Wysokie ciśnienie krwi:
 
Dawka od 100 do 200 mg ekstraktu z czarnuszki, dwa razy dziennie, przez 2 miesiące, znacząco obniżała ciśnienie krwi u osób z zaawansowanym nadciśnieniem.
 
Astma:
 
Gotowany ekstrakt z czarnuszki wykazuje pozytywny wpływ na drogi oddechowe, ich funkcjonowanie oraz drożność. Skutecznie ułatwia oddychanie w atakach astmatycznych.
 
Skutki wywołane użyciem broni chemicznej:
 
Ekstrakt z czarnuszki okazał się być pomocny w przypadku ofiar broni chemicznej. Zmniejszał objawy problemów z oddychaniem, szelest w klatce piersiowej, zaburzenia pracy płuc. Poprawiał stan chorych eliminując potrzebę zastosowania innych leków.
 
Rak jelita:
 
Olej z czarnuszki powstrzymuje wzrost komórek rakowych, jednocześnie nie zagrażając zdrowiu tak, jak chemioterapia czy naświetlania. Poza tym olej zapobiega także zachorowaniom na tą odmianę nowotworu.
 

 
Bez wątpienia czarnuszka to roślina o niezwykłych właściwościach leczniczych!Na co dzień można ja stosować do sałatek, na kanapki, do sosów, spożywać w formie oleju, ziaren, ekstraktu czy suplementów. Czarnuszka bezwzględnie powinna musi znaleźć się w Waszym menu! Leczy a na dodatek dobrze smakuje!

Źródło Fotografii: youtube