in ,

Policja ostrzega rodziców – na czarny rynek trafiły narkotyki, które wyglądają jak słodycze.

Każdy kochający rodzic potwierdzi, że nie ma dla niego nic gorszego od tego, gdy ich dziecko znajduje się w niebezpieczeństwie. Zawsze jest w nim lęk o to, czy z dzieckiem wszystko w porządku, gdy wychodzi z domu i jest poza jego opieką.

Lęk rośnie, gdy w sieci pojawią się informacje o narkotykach. W szczególności, gdy narkotyki wyglądają jak łakocie…

Policja z Georgia w USA postanowiła ostrzec rodziców przed pseudo-słodyczami. Zatrzymany przez nich 21 września podejrzany mężczyzna miał w torbie mnóstwo narkotyków. Jednak na pierwszy rzut oka można by było stwierdzić, że są to cukierki.

Policja po przeszukaniu mężczyzny stwierdziła, że miał on w swojej torbie konopie indyjskie, a narkotyki, które wyglądały jak słodycze, to pigułki z kokainą. W torbie były też lizaki z narkotykami.

Po tym zdarzeniu policja apeluje, aby rodzice przestrzegali swoje dzieci przed narkotykami i braniem słodkości od osób, których nie jesteśmy pewni. Nie jest to pierwsza sytuacja tego typu. Narkotyki mogą mieć różne postaci.
 
Z racji istniejącego w Europie zjawiska narkomanii i szybkiego rozprzestrzeniania się trendów po poszczególnych krajach, nie wyklucza się, że również w Polsce można będzie natrafić na pseudo-słodycze. Dlatego powinniśmy mieć rękę na pulsie, być czujnym i uświadamiać, że zło może kryć się wszędzie.
 


 
Koniecznie udostępnijcie tę ważną informację!
 
Źródło: Fox 5