in

Napoje energetyczne mogą zabić w ciągu 90 minut! Przerażające wyniki najnowszych badań

Na pewno niejednokrotnie słyszałeś, że energetyki są szkodliwe, a ich nadużywanie może prowadzić do bardzo poważnych problemów zdrowotnych.

Badania wykazały już, że bardzo negatywnie wpływają na żołądek, układ nerwowy i serce.

Ale zespół badawczy z University of Texas deklaruje, że ich odkrycia są pierwszymi, które poznały mechanizm łączący zwiększony zespół metaboliczny z napojami energetycznymi.

Odkryli, że w ciągu 90 minut wypicie jednej puszki może zwęzić naczynia krwionośne i ograniczyć przepływ krwi do najważniejszych narządów i doprowadzić do udaru lub zawału serca.

Zespół przebadał 44 studentów ze Szkoły Medycznej McGovern w wieku 20 lat. Wszystkie osoby niepalące uznano jako “zdrowe”.

Naukowcy testowali wpływ napojów energetycznych na śródbłonek, warstwę komórek wyściełających żyły, tętnice i inne naczynia krwionośne.


 
Badane osoby piły napój energetyczny, a po 90 minutach badacze stwierdzali zwężenie średnic naczyń krwionośnych o połowę!
 
“Jako że napoje energetyczne stają się coraz bardziej popularne, ważne jest, aby badać wpływ tych napojów na tych, którzy często je piją (…)” – mówi dr John Higgins, profesor medycyny w McGovern School, w której przeprowadzono eksperyment.
 


 
Wnioski z tego badania zostaną przedstawione i omówione na Sesjach Naukowych American Heart Association w Chicago, które odbędą się w listopadzie 2018 r.
 
Wystarczy niefortunny zbieg okoliczności i może dojść do ciężkiego uszkodzenia, a nawet do śmierci.
 
To, jaki energetyki mają wpływ na zdrowie, jest przerażające. W przypadku zmęczenia lepiej porządnie się wyspać niż sztucznie ładować się energią.