in ,

Napis na nagrobku w Polsce wywołał burzę w sieci. Rodzina użyła w nim niecenzuralnych słów

W Polsce uroczystości pogrzebowe są bardzo poważne, dlatego to, co się stało, wydaje się dwa razy bardziej absurdalne. Takiego napisu na nagrobku nikt się nie spodziewa – ale to fakt, taki nagrobek istnieje naprawdę w naszym kraju!

Nietypowy napis na nagrobku

Na nagrobkach zazwyczaj możemy zobaczyć jedynie imię, nazwisko, datę urodzenia i datę śmierci. Czasami do tego na życzenie krewnych dodaje się jakiś element – różę, krzyż czy zdjęcie zmarłego. Ciężko sobie wyobrazić, co jeszcze mogłoby się na nim znaleźć… a jednak – jak się okazuje, pomysłów może być mnóstwo.

Groby społeczności romskiej potrafią zaskakiwać. Niejednokrotnie możemy na nich zobaczyć wizerunek nieboszczyka np. z jego samochodem. Do tego często przykuwa uwagę także wymyślny kształt płyt.

Na cmentarzu na poznańskim Junikowie znajduje się nagrobek, na którym widnieje humorystyczny napis. Pochowane są w nim dwie osoby – kobieta i mężczyzna, którzy za życia na pewno mieli nie lada poczucie humoru.

„Na ch** się patrzysz? Też wolelibyśmy leżeć na plaży :)” – brzmi napis na ich nagrobku.

Jedna z firm kamieniarskich w Poznaniu postanowiła odpowiedzieć na pytanie: czy często dostaje zlecenia na takie napisy?

,,To na pewno, zdecydowanie ewenement. Nie realizujemy takich zleceń ani nie mamy takich próśb od naszych klientów” – dowiadujemy się.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: pikio.pl, fakt.pl, facebook.com/ zaufaj mi, jestem architektem