in

Zdemolował kościół i pobił księdza. Brutalne nagranie obiegło sieć.

W ostatnim czasie doszło do porażającej sytuacji w Szczecinie. Do sieci trafiło nagranie, które oburzyło internautów. Możemy na nim zobaczyć napaść na księdza, który mocno ucierpiał. Wandal oprócz rzucenia się na duchownego, zniszczył także mienie kościoła.

Tego typu sytuacje sprawiają, że aż nie chce się wierzyć, do czego zdolni są ludzie i jak bardzo potrafią nienawidzić drugiego.

Brutalna napaść na księdza

Wszystko miało miejsce w środę około godziny 10:00. Pewien mężczyzna wszedł do przedsionka świątyni i zniszczył krzyż, kopiąc go i łamiąc.

Niedopuszczalne zachowanie przybysza zauważył ksiądz, który postanowił zareagować. Próba załagodzenia sytuacji i powstrzymania przed dalszą dewastacją mienia skończyła się dla duchownego dramatycznie.

Został brutalnie uderzony w twarz. Napastnik złamał mu szczękę. Nagranie, które udostępnił Dariusz Matecki z Prawa i Sprawiedliwości sprawia, że aż włos się jeży na głowie. Policjanci schwytali już sprawcę. Jak się okazało, był on już wcześniej notowany.

„To 33-latek, który był już notowany. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie znieważenia przedmiotu czci religijnej, a w kwestii pobicia księdza wstępnie w kierunku uszkodzenia ciała” – powiedziała oficer prasowa szczecińskiej KMP mł. asp. Ewelina Gryszpan, jak możemy przeczytać w Super Expressie.

Źródło: Super Express, Twitter