in

4-latek wyjawia w szkole sekret ojca. Nauczycielka natychmiast do niego dzwoni i żąda wyjaśnień.

54-letnia Nancy Bleur to kochana i opiekuńcza przedszkolanka z Iowa. Ona absolutnie uwielbia swoich uczniów i stara się, aby byli jak najbardziej zadowoleni.

Pewnego dnia zauważyła, że czteroletni Camden nie zachowywał się w szkole tak jak zwykle. Postanowiła pogadać z nim, aby dowiedzieć się, co się stało. Właśnie wtedy chłopiec zaczął opowiadać jej o swoim ojcu, co sprawiło, że jej serce się zapadło. Czuła, że musi coś zrobić – i to bardzo szybko.

Okazało się, że ojciec Camdena, 34-letni Darreld Petersen, był bardzo chory.
Kiedy Nancy zdała sobie sprawę, jak jest z nim źle, była ogromnie zaniepokojona i nie mogła sobie nawet wyobrazić, jak to wpłynęło na małego Camdena. Właśnie wtedy postanowiła zadzwonić do Darrelda. Miał on poważne problemy z nerkami – funkcjonowały one tylko w 20 procentach. Podczas swojego leczenia dializacyjnego, wyglądał na tak schorowanego, że biedny Camden był ogromnie przerażony jego widokiem.

Nancy postanowiła, że chce pomóc rodzinie w jakiś sposób.
Można sobie pomyśleć, że zaoferowała opiekę nad dziećmi, pomagała robić zakupy, gotowała lub robiła cokolwiek innego z codziennych obowiązków – ale Nancy poszła o krok dalej.

Zaoferowała Darreldowi jedną z swoich nerek.
Cudem okazało się, że pasowała ona idealnie, co oznaczało, że jedyne, co musiała zrobić, to szybkie wypełnienie pracy papierkowej.
„Byłem naprawdę podekscytowana. Nie wiem, co bym zrobiła, gdyby coś się nie zgadzało i nie mogłabym zaoferować Darreldowi swojej nerki.” – powiedziała Nancy.
 
Ojciec Camden był zszokowany i zachwycony niezwykłą ofertą Nancy. Powiedział dla ABC News:
„To niesamowite przeżycie, ludzie codziennie czekają na nerki czy inne narządy. Mam nadzieję, że będzie więcej takich ludzi jak Nancy. Ona dała mi drugą szansę na życie.”

Kiedy rodzina dowiedziała się, że nerka Nancy jest zgodna z Darrelda, postanowiła zaskoczyć ją kwiatami w szkole.
Camden był ogromnie szczęśliwy i dumny ze swojej nauczycielki – w końcu pomogła ona uratować życie jego ojca.
 
Świat jest pełen dobrych ludzi. Jeśli wszyscy byliby tak bezinteresowni jak Nancy, świat byłby dużo lepszym miejscem. Miejmy nadzieję, że operacja przebiegnie sprawnie i oboje szybko powrócą do zdrowia. Proszę, podziel się tym artykułem, jeśli również dotknęła Cię ta historia.

Na podstawie: abcnews.go.com, en.newsner.com