in

Gdy miał 10 lat przerósł ojca mając 2m wzrostu. 12 lat później? Nie uwierzysz własnym oczom!

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się natrafić na fotografię Roberta Wadlowa, na myśl przychodziła Ci zapewne jedna rzecz – zdjęcie jest fałszywe. Bo niby jak to możliwe, że 10-letni chłopiec mógł mieć prawie 2m wzrostu?

Wyobraź sobie, zdziwienie na twarzach jego rodziców Addie i Harold Wadlow, kiedy w dniu pierwszych urodzin ich syn mierzył 100 centymetrów wzrostu. Przyczyną wzrostu Roberta był szczególnie wysoki poziom hormonu wzrostu. Sprawiło to, że pobijał on rekord za rekordem. Podróżował z cyrkiem Ringling Bros jako najwyższy człowiek na świecie. Nikt w historii nie przekroczył wzrostu Roberta!

Niestety jego wielki wzrost spowodował problemy zdrowotne, które osłabiły jego nogi i wymagały odpowiednich ochraniacz, jednak nigdy nie potrzebował wózka inwalidzkiego. Rodzina Roberta nazywała go pieszczotliwie „Łagodnym Olbrzymem”, bo choć był ogromny to miał przyjazne i radosne usposobienie.

Przeczytaj poniżej jego wspaniałą historię.
najwiekszy-czlowiek-na-swiecie1x
Robert Wadlow urodził się 22 lutego 1918 w Alton w Irlandii. Był zwyczajnym dzieckiem, ważącym 3,83kg. Jego rodzicami byli Addie i Harolda Wadlow.
Rodzice chłopca nie spodziewali się, że ich syn będzie rósł w tak szybkim tempie, by stać się w przyszłości najwyższym człowiekiem, który kiedykolwiek żył na naszej planecie. Na zdjęciu został uwieczniony 10 letni Robert ze swoim ojcem. Mierząc już wtedy 1,96m.
najwiekszy-czlowiek-na-swiecie2x

Rodzice Roberta zorientowali się, że coś niepokojącego dzieje z ich synem kiedy mając rok miał 1m wzrostu i ważył 20kg.
W wieku 13 lat miał 2,24m wzrostu. Na zdjęciu z braćmi powyżej, w wieku 17 lat mierzył więcej niż 2,44m.
najwiekszy-czlowiek-na-swiecie3x
U Roberta zdiagnozowano rozrost przysadki mózgowej. Nienormatywnie wysoki poziom hormonu wzrostu spowodował, że rósł w zaskakująco szybkim tempie.
najwiekszy-czlowiek-na-swiecie4x
W 1937 roku urósł do 2,54m, co uczyniło go najwyższym człowiekiem na świecie. Niestety zmarł mając zaledwie 22 lata, ale mierząc 2,72 m czyniąc go najwyższym człowiekiem w historii ludzkości.
najwiekszy-czlowiek-na-swiecie5x
Nikt nigdy nie przekroczył wzrostu Roberta Wadlowa. Gdy zmarł w 1940 roku z powodu infekcji, lekarze byli zszokowani odkryciem, dlaczego on wciąż tak rósł.
Olbrzym został pochowany w trumnie, która ważyła 453kg. Potrzebnych było tuzin osób, by nieść trumnę. Został uwieczniony posągiem z brązu w swoim rodzinnym mieście Alton.
Zobacz materiał z najwyższym człowiekiem w roli głównej w poniższym filmie.