in

Największa rzeźba z drzewa – 20 osób pracowało nad nią 3 lata. Z bliska prezentuje się jeszcze lepiej!

Kiedy większość ludzi myśli o lwie, widzi jednego z najpotężniejszych, najbardziej szanowanych zwierząt na tej planecie. W wielu kulturach na całym świecie lew jest postrzegany jako symbol siły, odwagi i majestatu.

Chiński rzeźbiarz Dengding Rui Yao otrzymał zlecenie na stworzenie czegoś z masywnego pnia sekwoi i miał tylko jeden pomysł – lew. Rui Yao wkrótce stworzył 20 osoby zespół, który miał pomóc mu wyrzeźbić wspaniałego lwa z tego gigantycznego pnia.

Rzeźba lwa jest tak duża i zawiera tyle szczegółów, że 20 osób potrzebowało 3 lat, aby zakończyć swoje zapierające dech w piersiach arcydzieło.
Rui Yao rozpoczął to przedsięwzięcie w kraju Myanmar i ostatecznie ukończył rzeźbę w grudniu 2015 roku. Piękną rzeźbę nazwano Oriental Lion.

Imponująca rzeźba nie pozostała w Myanmarze na długo. Została przetransportowana do Wuhan w Chinach, co było nie lada wyczynem, co widać na załączonym pod artykułem wideo.
Tysiące turystów co roku przyjeżdża zobaczyć rzeźbę Oriental Lion w nowym domu na Fortune Plaza Times Square.

Oriental Lion nie tylko stał się ważnym przystankiem turystycznym w Chinach, ale także historią, ze względu na swój rozmiar. Rzeźba znalazła się w Księdze Rekordów Guinessa jako największa rzeźba z sekwoi. Ma prawie 14,5 metra długości, 5 metrów wysokości i 4 metry szerokości. Trudno sobie wyobrazić, że drzewo było tak duże!

Kiedy przyjrzysz się bliżej Oriental Lion, łatwo zauważyć, dlaczego tak wielu ludzi zachwyca się rzeźbą. Na olbrzymiej głowie lwa można znaleźć oszałamiające detale. Zęby, pysk, wąsy i grzywa zostały wykonane z niewyobrażalną precyzją.

Tułów wspaniałego lwa zachował naturalną, chropowatą fakturę sekwoi.
W chińskiej kulturze i lokalnym folklorze lew jest znany jako obrońca i strażnik, który walczy ze złymi duchami. Dlatego przy wielu świątyniach i pałacach w Chinach posągi lwów często pojawiają się przy wejściach.
Jeśli nie będziesz miał okazji w najbliższym czasie udać się do Chin, przyjrzyj się bliżej kilku zdjęciom przedstawiającym historię i oszałamiającą rzeźbę Rui Yao.Zobacz jak zespół Rui Yao przetransportował tą ogromną rzeźbę: