in ,

Ma 89 lat i wciąż chodzi po wybiegu – Uroda najstarszej modelki na świecie nadal powala na kolana

Kto powiedział, że modelka musi być młoda? Można być pięknym przez całe życie i zachwycać ludzi nawet w wieku 89 lat. W takim właśnie wieku jest najstarsza modelka, która cały czas chodzi po wybiegu. Świat mody jest w niej zakochany i wiek nie gra w tym wypadku roli. Zresztą, wystarczy spojrzeć na tę kobietę – jest prawdziwą damą o niezwykłej urodzie!

Car­men Dell’Orefice walczy ze stereotypami, mówiącymi o tym, że modelka musi być młoda. Ona kończy już 89 lat i nie zamierza rezygnować ze swojej pasji.

Kariera najstarszej modelki na świecie zaczęła się w 1944 ro­ku. Wtedy miała ona zaledwie 13 lat. Jako nastolatka została zauważona przez Her­ma­na Land­schof­f’a, znanego fotografa, który zobaczył ją na ulicy. Od tamtej pory kobieta zachwyca swoją urodą.

Muza Salvadora Dali

W modowym świecie czuje się jak ryba w wodzie. Pierwszy swój ogromny sukces odniosła w wieku 15 lat, pojawiając się na okładce Vo­gu­e’a!

Car­men Dell’Orefice po dzień dzisiejszy jest ulubienicą najbardziej znanych projektantów – Ch­ri­stian Dior, Her­mès czy Mo­schi­no i innych. Została również okrzyknięta muzą Salvadora Dali.

Dziś widzimy, jak zmarszczki i siwe włosy dodają jej charakteru i kobiecej siły. Koniecznie zobaczcie jej zdjęcia poniżej! Jest piękna, prawda? Pomimo tego, że ma 89 lat, nadal ma duszę nastolatki, która zakochuje się w świecie mody – z wzajemnością.

Podziel się tymi niezwykłymi zdjęciami ze swoimi znajomymi!

Źródło: lelum.pl / Fotografie: facebook.com/Carmen.Dell.Orefice/