in ,

64-latka została najstarszą matką w swoim kraju. Bliźnięta z dnia na dzień zostały jej odebrane.

Mauricia Ibanez z Hiszpanii została najstarszą matką w swoim kraju. Na kolejną ciążę zdecydowała się w wieku 64 lat. Niedawno jednak ukochane bliźnięta zostały jej odebrane.
„Wszystko mi zabrali” – powiedziała Mauricia.

Najstarsza matka w Hiszpanii

Nie ma wątpliwości co do tego, że decyzja o tym, że chcemy zostać rodzicem, wymaga wielu przemyśleń i zdania sobie sprawy z tego, z jak wielką odpowiedzialnością będziemy musieli się zmierzyć. Doskonale wiedziała o tym Mauricia, której największym marzeniem było zostanie po raz kolejny matką, w wieku 64 lat.

Udało się to dzięki zabiegowi in vitro w USA. Kobieta urodziła bliźnięta w 2017 roku. Nie minęło kilka dni, a już pojawili się ci, którzy nie zamierzali dać szczęśliwej matce spokoju.

„Odkąd kobieta wróciła z dziećmi do domu, procesowi opieki nad nimi bacznie się przyglądano. Stwierdzono, że dla bliźniaków najlepiej będzie, jeśli kto inny się nimi zajmie.” – stwierdził rzecznik opieki społecznej.

Mauricia miała już jedno dziecko, zanim zdecydowała się na ciążę w wieku 64 lat. Wszystkie pociechy z dnia na dzień zostały jej odebrane.

„Zgodnie z wydaną opinią obecnie 69-letnia matka, nie może zajmować się dwójką swoich dzieci” – czytamy w The Mirror.

Dzieci Maurici trafiły do rodziny zastępczej. Kobieta nie rozumie, dlaczego tak się stało i uważa, że nikt nie miał prawa odebrać jej pociech.

Uznano jednak, że 69-letnia kobieta nie jest w stanie zapewnić im bezpieczeństwa i należytej opieki.

„Zabrali mi wszystko. Na dniach mogą odebrać mi całkowicie moje dzieci.” – powiedziała zrozpaczona kobieta dla BURGOSconecta.

Mauricia twierdzi, że opieka społeczna „nie radzi sobie” z faktem, że można mieć dzieci w takim wieku.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!