in ,

Najstarsi ludzie na świecie, czyli w jaki sposób przeżyć swoje żony i dzieci – Ich historie Cię zadziwią

Chyba każdy z nas marzy o długim i szczęśliwym życiu… Choć jest to mało prawdopodobne, staramy się robić wszystko, aby maksymalnie wydłużyć sobie czas spędzony na Ziemi.

Tym czasem na całym globie istnieją osoby, które w przeciwieństwie do innych ludzi, mają ogromne szczęście – żyją zdecydowanie dłużej…
Co sprawia, że mogą poszczycić się aż tak sędziwym wiekiem? Czy jest to kwestia wyłącznie genów? Czy może to specjalna dieta wpływa na długowieczność?

Poznajcie najstarszych ludzi na świecie i dowiedzcie się, w jaki sposób dożyli aż tylu lat…
1. Emma Morano
Urodziła się w 1899 roku. Dożyła 117 szczęśliwych lat. Aby zachować dobre zdrowie i pogodę ducha, jadła codziennie dwa surowe jajka. Czy faktycznie to one były kluczem do długowieczności? Czy pomogły jej dożyć aż tylu lat? Na to pytanie musicie sobie sami odpowiedzieć.

2. Hermann Dornemann
Przeżył 111 lat. Jeszcze w roku 2004 był najstarszym Niemcem. Jak sam powiadał, jego sekret trwał w codziennym wypijaniu piwa i zerowej aktywności fizycznej. Podkreślał bowiem nie raz, że sport jest morderstwem. Dodatkowo, warto wiedzieć, że od wielu lat pił 2 litry wody z gotowanych ziemniaków. Umarł w marcu 2005 roku na całkiem przyziemną chorobę – zapalenie płuc.

3. Misao Okawa była wyjątkową kobietą, która do ostatnich dni cieszyła się życiem. A miała ich wystarczająco długo, gdyż dożyła pięknego wieku – 117 lat. Niewątpliwie należała do najstarszych osób, które kiedykolwiek stąpały po ziemi. Jej sekretem była duża porcja jedzenia i snu – przynajmniej tak twierdziła w dniu swoich 116 urodzin.

4. Jeraelan Talley
Przeżyła 116 lat, choć jak uważała nie robiła nic specjalnego w tym kierunku. Kobieta z Michigan za swój priorytet stawiała sobie bycie maksymalnie uczciwym i życzliwym dla drugiego człowieka.

5. Susannah Mushatt Jones
To amerykanka, która przeżyła 116 lat. Choć dużo wcześniej straciła wzrok przez jaskrę, nigdy nie przeszkadzało jej to w korzystaniu z życia. Co ważniejsze, podkreślała, że człowiek ma tyle lat, na ile się czuje i otwarcie przyznawała się, że niezmiennie kocha koronkową bieliznę. „Wszak nigdy nie jest za późno, na urozmaicenia”

 
6. Mbah Gotho
To zdecydowanie najstarszy człowiek, który KIEDYKOLWIEK żył na ziemi. Miał 146 lat i przeżył swoje wszystkie cztery żony oraz rodzeństwo i dzieci, czego oczywiście nie ma co zazdrościć. Choć mężczyzna umarł 30 kwietnia 2017 roku, stanowił prawdziwy rekord Guinessa. Uważał, że sekret długowieczności tkwił w tym, że miał przy sobie kochającą rodzinę i przyjaciół, którzy się nim opiekowali.

 
7. Violet Brown
Zostawiliśmy ją na sam koniec, gdyż ta kobieta jest obecnie najdłużej żyjącym człowiekiem na całym globie. Jej syn Harold zmarł w wieku 97 lat i był zdecydowanie najstarszym dzieckiem, którego matka żyła. Kobieta ma 117 lat i wszystko wygląda na to, że pożyje jeszcze jakiś czas. A jej sekretem jest dieta bogata w owoce, wieprzowinę i ryby.

Źródło i Fotografie: healthhacks