in

Najsłynniejsze ofiary anoreksji, które postanowiły zawalczyć o swoje życie ale było już za późno.

Dzisiaj świat jest nastawiony na piękno zewnętrzne i zgodność ze standardami modelowymi. Tysiące dziewcząt, a teraz nawet chłopców, starają się wszelkimi sposobami osiągnąć pożądane parametry sylwetki.

Ze względu na swoją młodość i brak doświadczenia nie myślą o możliwych strasznych konsekwencjach, które powodują nieodwracalne szkody dla ich zdrowia. W rezultacie wiele dziewcząt prowadzących przeróżne diety uzyskuje pożądaną sylwetkę, ale nie wszystkie potrafią się zatrzymać i głodują. A to prowadzi do rozwoju anoreksji, która jest trudna do wyleczenia i może doprowadzić do śmierci.

Być może następujące historie niefortunnego losu najsławniejszych ofiar tej choroby powstrzymają wiele dziewcząt i facetów od bezmyślnego pragnienia spełnienia wątpliwych standardów piękna.

Valeria Levitin (waga 25 kg)

Przez długi czas Valeria Levitina była najcieńszą kobietą na świecie. Jej wzrost wynosił 1,71 m, a jej waga 25 kg. W rodzinie Valerii wszystkie kobiety były pełne, a matka zawsze mówiła, że ​​jej córka musi stale kontrolować swoją wagę. Chociaż dziewczyna nie była taka gruba.

W wieku 16 lat ważyła 64 kg. Jako nastolatka Valeria zaczęła ściśle przestrzegać diety. W wieku 20 lat u Levitiny zdiagnozowano anoreksję, ale nie mogła już przestać i nadal traciła na wadze. Przez 19 lat dziewczyna walczyła z tą chorobą. Ale niestety nie mogła go pokonać, w wieku 39 lat zmarła.

Hila Elmaliah (waga 22 kg)

Ilanit „Hila” Elmaliah była w stanie pobić „rekord” ustanowiony przez Valery Levitin. Jej wzrost wynosił 1,72 m, a waga 22 kg. W wieku 13 lat zdiagnozowano u niej anoreksję. Pomimo swojej szczupłości, Hila przez lata była jedną z najsłynniejszych modelek w Izraelu.

Kobieta zmarła w dniu swoich urodzin, gdy miała 34 lata. Po incydencie słynny izraelski fotograf Adi Barkan prowadził ogólnoświatową firmę, której mottem była zmiana standardów piękna.

Isabelle Caro (waga 28 kg)
Isabelle Caro, podobnie jak Lewityna, stała się anoreksyjna z winy swojej matki, która miała zaburzenia psychiczne. Myślała sobie, że jak córka urośnie to ją opuści, dlatego też głodziła córkę. Isabelle mogła jeść dwa kawałki czekolady i kilka płatków kukurydzianych dziennie. Zabroniła jej nawet wychodzić z domu, ponieważ była przekonana, że ​​na świeżym powietrzu dzieci rosną szybciej.

Dziewczyna nie chciała denerwować matki i praktycznie nic nie jadła. Kiedy cały świat dowiedział się o Karo, lekarze postanowili jej pomóc. Z ich pomocą dziewczyna zaczęła zdrowieć. Ale okazało się, że jest za późno, ciało nie mogło się zregenerować, a w wieku 28 lat Isabelle zmarła.


 
Jeremy Gillitzer (waga 30 kg)
Jeremy Gillitzer również nie mógł poradzić sobie z nadmierną szczupłością i zmarł w wieku 38 lat. Jego waga wynosiła wtedy 30 kg. Jego śmierć była okazją do uznania męskiej anoreksji. Jeremy był po prostu przystojny i miał atletyczną budowę. Pracował jako model, ale jednocześnie uważał, że jest zbyt otyły. Facet praktycznie przestał jeść. Cała jego codzienna dieta składała się z połowy jabłka i małej kanapki.
 
Ponadto Gillitzer był bardzo zaangażowany w sport. Kiedy zaczęły mu wypadać zęby i zaczęły się inne problemy zdrowotne, Jeremy zdał sobie sprawę, że czas przestać. Ale było już za późno, ciało zostało poważnie uszkodzone i nastąpiła przedwczesna śmierć.

 
Ana Carolina Reston (waga 40 kg)
Dziewczyna była znaną brazylijską modelką i reklamowała znane marki. W wieku 13 lat Ana wygrała jeden z konkursów piękności i została zaproszona do udziału w pokazach mody. Jednak nie uważała się za idealną i postanowiła schudnąć. Dziewczyna zaczęła jeść tylko pomidory i jabłka.
 
Jesienią 2006 r. Ana trafiła do szpitala i zdiagnozowano u niej niewydolność nerek spowodowaną jadłowstrętem psychicznym. Jej waga wynosiła wówczas 40 kg, a wzrost około 173 cm, wskaźnik masy ciała wyniósł 13,4, a wartość poniżej 16 jest niewielka. Trzy tygodnie później Ana zmarła w szpitalu, miała zaledwie 21 lat.

 
Korzystając z przykładów tych pięciu osób, pokazaliśmy, jak niebezpieczna jest anoreksja. Niestety, smutne historie życiowe nie powstrzymują wielu młodych dziewcząt i chłopców od porzucania szkodliwych diet. Ale lepiej zatrzymać się na czas, zanim będzie za późno.
 
Według statystyk jedna na cztery osoby umiera z powodu głodu lub poddaje się, gdyż nie może wytrzymać cierpienia spowodowanego powstającymi zaburzeniami pojawiającymi się w wyniku anoreksji.

Źródło i fotografie: www.myjane.ru