in

Tego konia uznano za najpiękniejszego na świecie. Gdy naukowcy zbadali jego sierść, byli zdumieni!

Kiedy usiądziemy i porządnie się zastanowimy, na świecie istnieje szeroki wachlarz naturalnego piękna. Czy jest to wspaniała formacja geologiczna czy piękny kwiat, nie brakuje nam naturalnych cudów.

Jednym z przykładów takiego naturalnego piękna, jest ta rzadka rasa konia z Turkmenistanu.

Konie te są nazywane „Akhal-Teke”, słyną z ogromnej wytrzymałości i odporności, a przez ich jedwabistą sierść, zdobyły tytuł najpiękniejszego konia na świecie.

Wszystkie konie to majestatyczne i piękne stworzenia, ale ta rasa, wyjątkowo wyróżnia się od reszty. W Chinach znane są one jako „Anielskie Konie”, to naprawdę bardzo rzadkie istoty. Szacuje się, że na świecie jest ich tylko 1250.

Kiedy spojrzymy na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że ten przepiękny koń jest skąpany w złocie – a to wszystko dzięki błyszczącej sierści, która odbija promienie słońca. Nic dziwnego, że koń dostał tytuł najpiękniejszego konia świata. Ten niezwykły efekt, przeanalizowali eksperci. Próbowali dowiedzieć się, co tworzy tak silny metaliczny efekt. Okazało się, że struktura i ułożenie ich włosów jest za to odpowiedzialne, każdy włos w rzeczywistości działa jako wzmacniacz światła, odbijając wytworzone promienie światła.

Same zdjęcia tych koni robią wrażenie, więc możemy sobie tylko wyobrazić, jak imponująco wyglądają one z bliska w prawdziwym życiu. Koniecznie podziel się tą galerią ze wszystkimi miłośnikami zwierząt!

Źródło:ifreakingloveanimals