in

Był najgrubszym chłopcem na świecie i nie mógł się już nawet poruszać – Dziś jest nie do poznania

Ten 10-letni chłopiec z Indonezji ma na imię Arya Perman i był uważany za jedno z najgrubszych dzieci na świecie.

Najgrubszy chłopiec na świecie

Arya zaczął przybierać na wadze od drugiego roku życia, ponieważ bardzo lubił jeść. Chłopak po prostu nie wiedział, jak jeść i jadł pięć posiłków dziennie w dużych porcjach. Z czasem rodzicom trudno było nakarmić swojego zawsze głodnego syna i musieli zwrócić się o pomoc do swoich sąsiadów. Jedzenie, które chłopak jadł każdego dnia, wystarczyłoby, by nakarmić dwóch dorosłych mężczyzn.

Rodzice niejednokrotnie prosili lekarzy o pomoc, ale nie znaleźli żadnych odchyleń w stanie zdrowia dziecka. Arya przytył do 100 kg i miała trudności z dotarciem do szkoły.

Operacja pomostowania żołądka

W kwietniu ubiegłego roku postanowiono przeprowadzić operację pomostowania żołądka u chłopca. Zaraz po tym dziecko w ciągu trzech tygodni pozbyło się 19 kg. Teraz lekarze przygotowali specjalną dietę dla chłopca, która składa się głównie z warzyw i owoców i całkowicie eliminuje słodycze.

„Cieszę się, że w końcu mogę chodzić i bawić się! Stałem się bardziej zwinny niż wcześniej. Mogę chodzić po 5 km z przyjaciółmi i grać z nimi w piłkę po południu. Moim wielkim marzeniem jest zostać profesjonalnym piłkarzem. Mam ulubiony klub piłkarski, to jest Liverpool, a moim ulubionym piłkarzem jest Roberto Firmino ”- mówi Arya.

Wcześniej chłopiec ciągle cierpiał na duszność i nie mógł przez to spać, ale teraz te problemy już go nie dotyczą. Chłopiec teraz już śpi dobrze i czuje się o niebo lepiej. Arya chce schudnąć do 63 kg.

Kiedyś chłopiec był najlepszy w klasie, ale potem musiał zrezygnować ze szkoły. Ale nadrobił stracony czas i ma nadal doskonałe wyniki w nauce.