fot. instagram/mrkryha
in

Zjadł w Redzie pizzę za… 800 złotych. Jej składniki zaskoczą każdego

MrKryha, znany youtuber, podjął niezwykłą wyprawę, by spróbować najdroższej pizzy w Polsce. Ta unikalna i luksusowa potrawa może być zamówiona w skromnym lokalu Casa di Paolo w nadmorskiej Redzie. Ciekaw jak smakuje ta wyjątkowa pizza, MrKryha postanowił wybrać się na miejsce i spróbować tego niezwykłego dania.

W swoich mediach społecznościowych udostępnił swoje wrażenia i odpowiedział na pytanie, czy było warto wydać tak dużo pieniędzy na ten jedyny w swoim rodzaju posiłek.

Najdroższa pizza

Pizza – to słowo, które od razu budzi pozytywne skojarzenia w naszych umysłach. To danie, które jest uwielbiane przez ludzi na całym świecie i kojarzone z wakacjami, imprezami i rodzinnymi wieczorami. Jej ceny bywają różne – jak się okazuje, nawet bardzo! Co powiedzielibyście na pizzę za… 800 zł?

Skusił się na nią MrKryha. Dlaczego była tak droga?

„Wstawiam orientacyjne ceny składników: trufla 200 zł , kawior 200 zł, homar 120 -150 zł, jadalne złoto ok. 80 zł , ciasto barwione węglem – ręcznie wyrabiane, wino, mozzarella fior di latte (jeszcze z kilkanaście zł) …” – wyjaśnia MrKryha.

I dodaje:

„Trufla taki delikatnie orzechowo-ziemnisty smak. Kawior słodko-słonawy, posmak morza. Homar bardzo fajnie tak ugotowany, sprężysty. Pizza bardzo cienkie ciasto, barwione na taki czarny kolor”.

9 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. To właśnie wtedy youtuber wybrał się do restauracji w Redzie.

Youtuber zapytał swoich widzów, czy kupiliby tak drogą pizzę. Większość z nich stwierdziła, że nie ma takiej opcji.

„W tej cenie bym znalazł pizzę we Włoszech i lot w dwie strony” – przemyślał jeden z komentujących.
„Wygląda jakby była spleśniała” – dodaje ktoś inny.

A Ty? Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!