in

Została nazwana najbrzydszą kobietą świata i wyśmiewał ją cały kraj. Wykorzystała to na swoją korzyść

Każda matka zrobiłaby wszystko, aby zapewnić swoim dzieciom dobre, godne życie. Ale mało kto potrafi przytoczyć taką historię, która opowiada o ogromnym poświęceniu matki dla swoich dzieci.

Najbrzydsza kobieta świata

My znamy taką historię – Mary Ann Webster Bevan została okrzykniętą najbrzydszą kobietą świata. Dzięki temu znalazła pomysł na zarobienie pieniędzy dla swoich dzieci.

Życie Mary na początku było całkiem zwyczajne

Mery urodziła się w Londynie, w niezbyt zamożnej rodzinie, ale też nie żyła w biedzie. Jako młoda dziewczyna znalazła pracę w szpitalu i została pielęgniarką. Kobieta była bardzo atrakcyjna i miała duże powodzenie u mężczyzn. Zawsze miała serce pełne miłości i pragnęła założyć rodzinę. Gdy miała 29 lat wyszła za mąż na Thomasa Bevana. Mieli razem 4 wspaniałych dzieci.

Zaczęła chorować

Kiedy marzenie Mary się spełniło, a życie układało się całkiem nieźle, zaczęła mieć problemy zdrowotne. Pojawiły się bolesne i uprzykrzające życie migreny oraz ból mięśni i stawów. Kobieta chodziła od lekarza do lekarza, ale tylko rozkładali ręce, ponieważ nie potrafili wystawić trafnej diagnozy.

Uroda zaczęła zanikać

Nie miała też czasu, by zając się tylko sobą, bo musiała zajmować się rodziną. Mary zauważyła, że jej twarz zaczęła się zmieniać. Gdy przybrała nienaturalny i brzydki kształt, kobieta przestała wychodzić z domu, aby nie stać się pośmiewiskiem dla sąsiadów.

Okazało się, że cierpi na neuroendokrynę

Mary trafiła w końcu na lekarza, który rozpoznał jej chorobę. Zaburzenie neuroendokrynne, na które cierpiała kobieta, powoduje nadmierną produkcję hormonu wzrostu. Przez to powiększyły się jej kości, narządy wewnętrzne i tkanki miękkie. Migreny i bóle stawów oraz kości również często towarzyszą zaburzeniu.
Pomimo tego, Mary zawsze miała oparcie w swoim mężu. Niestety, po 11 latach szczęśliwego małżeństwa, kobieta musiała pochować męża. Najgorsze, że została sama z 4 dziećmi, bez żadnych środków do życia.

Próbowała znaleźć pracę

Niestety znalezienie pracy z jej nowym wyglądem okazało się wręcz niemożliwe. Mary była gotowa podjąć każdą pracę, którą by jej zaoferowano, ale ze względu na jej wygląd nikt nie chciał jej zatrudnić. Dodatkowo słyszała wiele obelg na swój temat, które z pewnością nie poprawiły jej samopoczucia.

Szansa na zarobek

Mary nie poddawała się i wciąż szukała możliwości zarobku. Pewnego dnia usłyszała o konkursie na najbrzydszą kobietę świata. Nagroda była wysoka, więc kobieta bez większego zastanowienia postanowiła wziąć w nim udział.
Mary zajęła 1 miejsce w konkursie! Niestety media przedstawiły kobietę w bardzo negatywnym świetle. Ale kobieta nie przejmowała się opinią innych – dla niej liczyło się tylko to, że w końcu ma pieniądze, za które może utrzymać rodzinę.

Znalazła pracę, która pozwoliła jej wykarmić dzieci

Mary w 1920 roku rozpoczęła pracę w USA. Brała też udział w show Dreamland, w którym występowała w ubraniach podkreślających jej nieatrakcyjność. W programie brało udział wielu ludzi, których wygląd nie był akceptowany przez społeczeństwo. Można było w nim zobaczyć kobietę z brodą, karła, olbrzyma i bliźnięta syjamskie. Wszyscy oni byli wyśmiewani i jednocześnie musieli robić wszystko by rozbawić publiczność. Z pewnością nie było to łatwe, a wręcz upokarzające zadanie. Zacisnęła jednak zęby i dawała z siebie wszystko, bo dzięki temu miała pieniądze dla swoich dzieci.

Poświęciła się dla rodziny
Pomimo swojej choroby, kobieta przeżyła 59 lat – a to dość długo jak na ludzi z jej przypadłością. Zmarła w 1933 roku. Poprosiła swoje dzieci, aby pochowały ją w rodzinnej Anglii. Warto podziwiać tę kobietę i stawiać jako przykład kogoś, kto poświęcił swoje dobro nad swoje dzieci. Nie bała się upokorzeń i wykorzystała swoją ułomność, aby móc zarobić pieniądze.
To doskonały przykład tego, ile w stanie jest znieść kochająca matka dla dobra swoich dzieci.