fot. Facebook/Jennifer Abma
in ,

Matka nie mogła dobudzić córki po drzemce. Gdy odkryła co się stało, natychmiast wezwała karetkę

Robimy co się da, by zadbać o dziecko, zapewnić mu bezpieczeństwo i utrzymać z dala od wszelkich zagrożeń. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć i temu zapobiec. Dlatego Jennifer Abma, postanowiła podzielić się z innymi rodzicami przerażającą historią, która przytrafiła się jej córce, Anastasii.

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, jaką pułapką mogą być nagrzane samochody. Stanowią poważne zagrożenie dla życia osób starszych, dzieci i zwierząt. Ale nie każdy wie, że takim miejscem może być własny pokój…

Córka dostała udaru słonecznego

Jennifer podzieliła się na Facebooku swoim przerażającym doświadczeniem, gdy dowiedziała się, że życie jej córki zostało zagrożone. Mama była przekonana, że córka bezpiecznie śpi w swoim pokoju.

Jennifer ma nadzieję, że jej historia zapobiegnie podobnym przypadkom, uświadomi i uchroni rodziców przed przejściem tego, przez co ona musiała przejść.

„TO był wieczór, to był najbardziej przerażający moment, jaki mogłam sobie wyobrazić, TO był rozległy udar. Trudno o coś bardziej przerażającego, niż nie być w stanie obudzić własnego dziecka…

TO oczywisty dowód na to, że dziecko nie musi być wystawione na słońce, aby dostać udaru cieplnego. Zajęło nam 20 minut, aby ją obudzić. Karetka pojawiła się ze śledczymi, bo nie byli pewni, czego mogą się spodziewać. Podobnie jak ja.

Był to dowód na to, jak szybko rzeczy mogą się zmienić.

Anastasia poszła się zdrzemnąć, nie miałam pojęcia jak gorąco było w jej pokoju, dopóki nie poszłam jej obudzić. Cała była oblana potem, miała zaczerwienioną twarz, była gorąca i nie umiałam jej obudzić przez 15 minut. Karetka przyjechała szybciej, niż mogłabym sobie wyobrazić i natychmiast zbadali jej cukier, który był na poziomie 1,2, a powinien być powyżej 4. Podali jej sacharozę, dopiero po kilku minutach zaczęła płakać. Była bardzo przestraszona.

To, co się stało, może nie było moją oczywistą winą, ale jednak trudno się w takiej sytuacji nie obwiniać. Dostałam nauczkę i mam nadzieję, że inni rodzice również mogą się czegoś nauczyć z tej historii. Sprawdzajcie pokoje w swoim domu, ponieważ mogą być równie niebezpieczne jak nagrzane samochody.

Ciągle jestem w szoku i nie mogę sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdybym nie poszła zobaczyć, co u niej. Z całą pewnością Bóg nad nami wczoraj czuwał. Jestem bardzo wdzięczna służbom ratunkowym i Jay’owi, który przyjechał najszybciej jak się dało, aby mnie w tym wszystkim wspierać.”

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ale niewiele brakowało, a Anastasia mogła nigdy się nie obudzić..

Niech będzie to przestrogą szczególnie, że lato niebawem.

Objawy udaru słonecznego:

 
Bóle głowy
Nudności i wymioty
Zaburzenia widzenia
Zawroty głowy, podenerwowanie i dezorientacja
Przyspieszony puls
Zaczerwieniona, sucha skóra

W przypadku udaru słonecznego:

 
Natychmiast umieść taką osobę w chłodnym miejscu. Schłódź jej ciało, na przykład mokrym ręcznikiem.
 
Wezwij karetkę lub zawieź osobę z objawami udaru słonecznego jak najszybciej do szpitala, gdzie otrzyma kroplówkę z substancjami odżywczymi i solami.
 

 
Czy przyszłoby Ci na myśl, że sypialnia może być równie niebezpieczna jak nagrzany samochód?
 
Udostępnij ten artykuł aby inni także się o tym dowiedzieli. Możesz ocalić czyjeś życie!