in

Niewiarygodne, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami szpitala. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie.

Do sieci trafiło poruszające nagranie ze szpitala. Niewiarygodne, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy powinien to zobaczyć. Placówka nie miała dużo czasu do namysłu, każda godzina była na wagę złota.

Nagranie ze szpitala w Pucku

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju od jakiegoś czasu robi się coraz bardziej dramatyczna. Najbardziej odczuwają to ci, którzy walczą na pierwszej linii frontu. Szpital w Pucku nie miał czasu na przygotowania – z dnia na dzień stał się szpitalem przyjmującym pacjentów z COVID-19. Do sieci trafiło poruszające nagranie.

„Szanowni Państwo, decyzja Wojewody Pomorskiego o przekształceniu na trwale zapisze się w historii Szpitala Puckiego… dostaliśmy właściwie 2 dni aby stać się szpitalem zakaźnym. Zabrakło tylko czarodziejskiej różdżki… Pojawiło się za to wiadro zimnej wody, które z impetem wylało się na nasze głowy” – pisze Szpital Pucki.

„Jeszcze wiosną czuliśmy ogromne wsparcie, zrozumienie i współczucie… wiosną, kiedy średnia zakażeń na SARS-CoV-2 nie przekraczała 500 przypadków… później wakacje… głęboki oddech i powtarzane niczym mantra komunikaty, dotyczące czyhającego zagrożenia, których nikt – niestety – nie chciał słuchać. Równolegle z tym pojawiły się teorie spiskowe i bunt związany z osłanianiem ust i nosa” – kontynuuje pucka placówka.

Szpital w Pucku uznał, że pora pokazać Polakom, jak naprawdę wygląda walka z koronawirusem. Możliwe, że wiele osób sceptycznie nastawionych do tego, co aktualnie dzieje się w naszym kraju, spojrzy na to wszystko z nieco innej perspektywy i uzna, że medycy naprawdę walczą o cudze życie.

„W medykach przestano już widzieć bohaterów… okazali się leniami, którym nie chce się pracować, a placówkom medycznym zaczęto zarzucać „robienie interesów na covidzie”. Tak, proszę Państwa, takie głosy do nas dochodziły… Smutne to… no więc proszę Państwa, otwieramy drzwi! Chcąc ukrócić wszelkie spekulacje… pokazujemy jak obecnie wygląda rzeczywistość za zamkniętymi drzwiami Szpitala Puckiego” – przekazuje szpital.

Szpital podzielił się fragmentami „nowej codzienności”, czyli tym, z czym zmagają się aktualnie pielęgniarki, lekarze, ratownicy i pozostałe osoby pracujące w szpitalach. Film skłania do refleksji i pokazuje, jaka jest prawda.

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy, w których internauci wyrazili wsparcie dla personelu medycznego.

„Tylko się bać, kiedy cały personel medyczny powie dość i zrzuci te ciężkie covidowe kombinezony. Dość hejtu, dość obrażania. Całej służbie zdrowia należy się wielki szacunek, dziękuję, że jesteście” – pisze jedna z internautek.

Podziel się tym ważnym nagraniem ze znajomymi!