fot. twitter/@Valavuori
in

Nagranie z tej imprezy oburzyło cały świat. W roli głównej premier Finlandii.

Sieć obiegło nagranie, na którym możemy zobaczyć bawiącą się premier Finlandii. Niektórzy nie mogli pogodzić się z tym, że kobieta chodzi na imprezy zamiast skupić całą swoją uwagę na rozwiązywaniu problemów w kraju.

Premier Finlandii, Sanna Marin, musiała się tłumaczyć po tym, jak spotkała się z ogromną falą krytyki.

W minioną środę, 17 sierpnia, Marin wybrała się razem ze swoimi przyjaciółmi na imprezę. Nie spodobało się to lokalnym mediom.

Gospodarz programu sportowego, Aleksi Valavuori, skwitował premier następującymi słowami:

„To jest premier Finlandii Sanna Marin. Niektórzy mówią, że jest fajna… Może wśród innych nastolatków. Ale to nieodpowiedzialny lider dla kraju w kryzysie”

Oprócz tego mężczyzna stwierdził, że Marin należy do najbardziej niekompetentnych osób, jakie rządziły tym krajem.

„Proszę zabrać skórzaną kurtkę i zrezygnować. Dziękuję” – dodał.

Wśród negatywnych zdań pojawia się wciąż ten sam argument – Finlandia ma problemy z rekordowo wysokimi cenami energii elektrycznej, brakiem opieki zdrowotnej i specjalistów od opieki nad osobami starszymi.

W nagraniu, które pojawiło się w sieci kobieta śpiewa i tańczy. W tle słychać krzyki dotyczące kokainy. Co na to premier?

„Źle się stało, że te nagrania stały się publiczne. Spędziłam wieczór z przyjaciółmi. Imprezowali, tańczyli i śpiewali. Nie spożywałam narkotyków, ani niczego poza alkoholem. Robiłam całkowicie legalne rzeczy. Nie widziałam, by inni zażywali narkotyki” – mówi.

37-letnia Sanna Marin to prawniczka, która specjalizuje się w prawie administracyjnym. Jest najmłodszą premier Finlandii, a oprócz tego najmłodszą wśród premierów na całym świecie.

Zaangażowana w Socjaldemokratycznej Partii Finlandii, przez wiele lat działała w młodzieżówce partyjnej. Po raz pierwszy pojawiła się w parlamencie w 2015 roku, w 2019 roku z powodzeniem dostała poselską reelekcję.