fot. @KWPwBydgoszczy
in

Starsza pani złamała przepisy na oczach policjantów. Tak zareagowali funkcjonariusze

Jakiś czas temu w Bydgoszczy doszło do sytuacji, która w momencie odbiła się głośnym echem w sieci. Na opublikowanym nagraniu możemy zobaczyć, jak funkcjonariusze reagują na to, że staruszka przechodzi w niedozwolonym miejscu.

Jak się okazuje, policjanci nie zamierzali jej ukarać. Skupili się na jej stanie zdrowia i na tym, by przekazać jej, żeby następnym razem tamtędy nie szła.

Internauci biją brawo

Wszystko miało miejsce 1 listopada. Dwóch policjantów na motocyklach zauważyło starszą panią, która przechodziła przez ruchliwe jezdnie w niedozwolonym miejscu ulicą Fordońską w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze natychmiast ją zatrzymali. Niewykluczone, że gdyby nie ich interwencja, doszłoby do tragedii.

Kobieta miała problemy z chodzeniem i wyjaśniła funkcjonariuszom, że nie zdołałaby dojść do przejścia dla pieszych, dlatego wybrała szybszą drogę. Policjanci nie zamierzali jej ukarać, ale zwrócili uwagę na grożące staruszce niebezpieczeństwa.

Nagranie z całego zajścia trafiło do sieci i w momencie przykuło uwagę każdego. Internauci są zachwyceni postawą policjantów.

„Brawa dla policjantów! Inni by za takie coś wlepili mandat, bo przechodzi w niedozwolonym miejscu” – czytamy w komentarzach.

„No i tak powinno być. Brawo” – dodaje ktoś inny.

Źródło: o2.pl