fot. Youtube/Policja lubuska
in

Porażające nagranie z placu zabaw obiegło sieć. To przestroga dla każdego rodzica!

W ostatnim czasie do sieci trafiło nagranie lubuskiej policji, które powinien obejrzeć każdy rodzic. Możemy się z niego dowiedzieć, jakie zagrożenia czyhają na nasze pociechy. Policjanci apelują o to, aby dziecko zawsze było pod opieką i żebyśmy z nim rozmawiali.

“Rozmawiaj ze swoim dzieckiem. Zanim dojdzie do tragedii” – czytamy w apelu.

Lubuscy policjanci przypominają, że wraz z końcem roku szkolnego może pojawić się wiele sytuacji w życiu naszego dziecka, które będą wiązały się z ogromnym niebezpieczeństwem. Warto zdawać sobie z tego sprawę. Jak wiadomo, w dzisiejszym świecie o tragedię nie jest trudno.

Funkcjonariusze postanowili skupić się na bardzo ważnym temacie, jakim są porwania dzieci. To bardzo ważne, aby nasze pociechy wiedziały, że nie mogą ufać obcym ludziom, nawet jeśli będą oni twierdzili, że nie chcą zrobić krzywdy i mają dla nich coś wspaniałego.

Na wideo możemy zobaczyć, jak dziecko huśta się na placu zabaw. Chwilę później podchodzi do niego pewien mężczyzna z prezentem w dłoniach i namawia dziewczynkę, aby z nim poszła. Kończy się to tym, że dziecko nie może wydostać się z samochodu oprawcy.

Policja ostrzega – takie przypadki zdarzają się regularnie i nie można ich lekceważyć. Trzeba uświadamiać swoje dzieci, że nie mogą ulegać, nawet jeśli ktoś ma dla nich prezent.

„Niech ten klip będzie przestrogą, która obudzi świadomość najmłodszych. Czym może zakończyć się uleganie pokusom, otwartość i zbyt duże zaufanie do nieznajomych”

Policjanci mają pewne rady dla rodziców – o czym trzeba pamiętać? Z pewnością najważniejszym punktem jest niezostawianie dziecka bez opieki, a już na pewno nie w miejscach, w których jest dużo ludzi. Bardzo ważne jest także uświadamianie dziecka, że zagrożenie może czyhać tuż za rogiem i nie wolno ufać obcym. Dziecko w przypadku zagrożenia powinno zacząć głośno krzyczeć, uciekać, jeśli jest taka możliwość i wzywać pomocy.

Obejrzyj nagranie poniżej i podziel się nim ze swoimi bliskimi!