in

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nagranie, które wyciska łzy u Polaków. Tego nikt się nie spodziewał

Ministerstwo Zdrowia postanowiło opublikować nagranie, które mocno chwyciło za serce Polaków. Pracownicy resortu uznali, że pora oddać hołd przedstawicielom pewnego zawodu. Internauci są pod wrażeniem – każdy powinien je obejrzeć.

Pandemia koronawirusa wymaga ogromnego wysiłku ze strony pewnej grupy osób. Ministerstwo Zdrowia o tym pamięta i z tej okazji ma dla niej niezwykłą niespodziankę.

Nagranie, które wzruszy każdego do łez

Na nagraniu opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia możemy zobaczyć starszą kobietę odbierającą kwiaty od młodszych pracowników. Ogląda ona zdjęcia noworodków i nie kryje przy tym wzruszenia.

„Za serce, oddanie i profesjonalizm… Dziękujemy #StawiamNaPołożnictwo” – brzmi hasło z nagrania.

Zawód położnej jest niezwykle wymagający i często bardzo niedoceniany. Każda kobieta, która podejmuje się tej pracy, musi wziąć na siebie ogromną odpowiedzialność za życie i zdrowie kobiet i ich dzieci. Przyszła mama musi czuć się przy niej bezpiecznie.

Położna musi posiadać wiedzę praktyczną i teoretyczną z wielu dziedzin, między innymi położnictwa, ginekologii i pediatrii. Zarobki w tym zawodzie wciąż jednak pozostawiają wiele do życzenia – to pensje wynoszące od 1800 zł do 3000 zł. Różnice wynikają z liczby przepracowanych godzin i ilości wykonanych zabiegów. Nie ma wątpliwości co do tego, że powinno się to w przyszłości zmienić.

Koniecznie obejrzyjcie nagranie poniżej i podzielcie się nim ze znajomymi, aby podziękować położnym za ich trud i poświęcenie!

Źródło: Twitter, pikio.pl