in

Kraje, w których kobiety z nadwagą są uważane za ideał piękna.

Szczerze mówiąc, dla większości ludzi nadwaga jest wadą, która jest dokładnym przeciwieństwem piękna. Ponadto wielu jest przekonanych, że prowadzi ona do różnego rodzaju chorób, dlatego tym bardziej uważają to za wadę.

Mimo tego istnieje kilka krajów, w których osoby z nadwagą są standardem nie tylko piękna, ale także zdrowia.

Tahiti

W czasach starożytnych ta wyspa miała niezwykłą tradycję: młode dziewczyny były specjalnie karmione wysokokalorycznymi potrawami, co doprowadziło do szybkiego przyrostu masy ciała. Gdy jakaś dziewczyna była już pełna, zaprowadzono ją do lidera, który ocenił, czy kobieta stała się wystarczająco atrakcyjna, czy nie. W rzeczywistości jej los zależał bezpośrednio od jego decyzji, ponieważ tylko piękne dziewczyny, według przywódcy, mogły się pobrać.

Dziś tradycja jest nadal pamiętana, jednak lokalni mieszkańcy już dawno przestali jej przestrzegać. Tradycja zapadła w zapomnienie, ale pulchne sylwetki na Tahiti są nadal uważane za niezwykle atrakcyjne. Wiele młodych ludzi woli dziewczęta z nadwagą niż szczupłe młode kobiety.

Tonga
W tym miejscu otyli ludzie nie są odchyleniem, są uważani za normalnych. Statystyki mówią, że na 140 tysięcy osób jest 100 tysięcy z nadwagą. Właśnie dlatego wielu mężczyzn woli pulchne kobiety, ponieważ tak naprawdę to nie mają wyboru, kiedy oni sami są daleko od chudości.

Jeśli mówimy o przyczynach tego trendu, to całą winą jest niskiej jakości tłuste jedzenie, które pochodzi z zagranicy. Miejscowi mieszkańcy nie mają dużego wyboru diety, więc jedzą to, co jedzą, dzięki czemu szybko zyskują nadwagę już od najmłodszych lat.

Kuwejt
Wszyscy słyszeliśmy o tym stanie na Bliskim Wschodzie. Ten mały kraj zasłynął ze względu na ogromną liczbę pól naftowych, co czyni go niezwykle bogatym.
 
Jednak niewiele osób wie, że w Kuwejcie większa część dziewcząt w wieku 15 lat ma nadwagę. Przedstawiciele płci pięknej nie boją się tego trendu, ponieważ nadwaga w tym kraju jest uważana za wskaźnik bogactwa i dobrego zdrowia.
 
Pomimo opinii większości osób na temat nadwagi, statystyki pokazują, że w Kuwejcie śmiertelność znacznie wzrosła w ostatnich latach. W większości przypadków są to zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, która rozwija się właśnie z powodu otyłości i prowadzi do śmierci.

 
Republika Południowej Afryki
W tym kraju opinia o otyłych ludziach jest bardzo prosta i zrozumiała. Ludzie są przekonani, że osoby z nadwagą są zdrowe i piękne, podczas gdy osoby szczupłe zupełnie na odwrót. Istnieje logiczne wytłumaczenie tego: w tym kraju duża liczba osób cierpi na zakażenie wirusem HIV, a jak wiemy, choroba ta prowadzi do szybkiej utraty wagi, dlatego osoby z nadwagą są uważane za zdrowe, a zatem bardziej atrakcyjne.