in

Nadmierne owłosienie – Ten problem dotyka coraz więcej kobiet. Sprawdź co może być przyczyną

Coraz częściej słyszy się o zachorowaniach na zespół policystycznych jajników. Choroba nie tylko zaburza pracę hormonów, ale ma też bardzo wstydliwe objawy.


O swoim problemie zdecydowała się opowiedzieć Little Bear Schwarz – 36-latka, która przez wyżej wymienioną chorobę zmaga się z problemem nadmiernego owłosienia.

Kobieta wystąpiła w programie „This Morning” na antenie ITV.
Wyznała, że jej problem zaczął się, kiedy skończyła ledwie 14 lat. Little Bear Schwarz od tego czasu walczy z nadmiernym owłosieniem na twarzy i klatce piersiowej.

Jako nastolatka chodziła od lekarza do lekarza, którzy tylko rozkładali ręce
„Przez następne 16 lat starałam się to ukryć i goliłam twarz oraz klatkę piersiową” – wyznała.

„Minęło jeszcze wiele lat, zanim zaakceptowałam to, że mam brodę. Mój okres dorastania był bardzo trudny. Nikt nie potrafił mi pomóc. Nigdy jako opcji nie przedstawiono mi tego, że mogę po prostu zapuścić brodę – opowiedziała.

Jak potoczyło się jej życie?
W wieku 31 lat postanowiła zmienić swoje życie. Przeprowadziła się do Seattle i postanowiła przestać walczyć ze swoją przypadłością. Little Bear Schwarz przestała golić swoje nadmierne owłosienie.
Wzięła nawet udział w konkursie na najładniejszą brodę – i wygrała! Zajęła 1 miejsce.
 
Bała się, że nigdy nie spotka mężczyzny, który ją zaakceptuje
„Nie miałam problemu ze znalezieniem mężczyzny, który chciał się ze mną umówić, ale często nie chcieli pokazywać się ze mną w miejscach publicznych, co narażałoby ich na potencjalne piętno mężczyzny, który umawia się brodatą kobietą” – powiedziała.
Jednak los się do niej uśmiechnął i dzisiaj Little Bear Schwarz jest szczęśliwą mężatką. Wybranka poznała na Facebooku. Podobno zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.
„Była prawdziwa, kochająca. To jedna z tych osób, w których towarzystwie chętnie się przebywa” – wyznał jej mąż.


I chociaż jej życie ułożyło się szczęśliwie i jest świadoma swojej kobiecości, wciąż zmaga się z nieprzychylnymi spojrzeniami w miejscach publicznych.
„Ludzie ciągle się gapią. Chciałabym im uświadomić, że to nic takiego” – powiedziała Little Bear Schwarz.
„Ja umiem to ignorować” – dodał jej mąż.