fot. instagram/ironadia_301
in

Każdy jej mówił, że nie da rady. Dziś ma już 29 lat i żyje pełnią życia

29-letnia Nadia Lauricella urodziła się w Racalmuto, w południowych Włoszech, bez rąk i z częściowo rozwiniętymi kończynami dolnymi oraz skrzywionym kręgosłupem. Jej rodzice dowiedzieli się o jej niepełnosprawności dopiero po narodzinach, gdyż nie mieli dostępu do badań prenatalnych.

Inspirująca historia Włoszki

Niepełnosprawność Nadii sprawiła, że przez wiele lat nie mogła wykonywać podstawowych czynności, takich jak kąpiel, mycie zębów czy jedzenie samodzielnie.

Jednak w miarę upływu czasu nauczyła się akceptować swoją niepełnosprawność i postanowiła nie pozwolić, aby ta zdominowała jej życie. Dzięki protezie, którą założyła, mogła żyć na tyle samodzielnie, na ile to możliwe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nadia Lauricella (@ironadia_301)

Trudności w dorastaniu

– Osoby z niepełnosprawnością urodzone w małym miasteczku na Sycylii, tak jak ja, rodzą się niepełnosprawne podwójnie. Można u ludzi zaobserwować pewne przywiązanie do uprzedzeń, tendencję do stereotypowego myślenia. Co za tym idzie, niepełnosprawność, będąc pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, była jak etykieta – mówi Nadia.

Mimo tych wyzwań, Nadia nie poddała się i kontynuowała swoje życie z determinacją, osiągając swoje cele i zyskując popularność w internecie. Na Instagramie, jej konto śledzi aż 100 tysięcy obserwatorów.

Teraz nie rozstaje się z siłownią, a na swoim koncie na Instagramie dzieli się swoimi przemyśleniami i cennymi doświadczeniami.

– Chociaż przyjaźniłam się z wieloma osobami, a w okresie dorastania moi rówieśnicy przeżywali swoje pierwsze zauroczenia i historie, mnie to nie dotyczyło. Poza tym nikt nie zmuszał mnie do odkrywania swoich możliwości, po prostu otaczali mnie ludzie, którzy przypominali mi o moich ograniczeniach. Wszystko było na ”nie”. ”Nie dasz rady”, ”to nie dla ciebie”. I wszystkie te ”nie” zakorzeniły się we mnie. W niektóre z nich wierzyłam aż do ukończenia 24-urodzin urodzin – wspomina 29-latka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nadia Lauricella (@ironadia_301)

Nadia ma nadzieję, że w przyszłości ludzie będą bardziej wyrozumiali wobec osób niepełnosprawnych i chce być traktowana tak, jak osoby pełnosprawne. Nie potrzebuje współczucia, chce jedynie żyć swoim życiem, jak każdy inny człowiek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Nadia Lauricella (@ironadia_301)

Marzenia Nadii

Mimo swojej niepełnosprawności, Nadia ma wiele marzeń i celów życiowych. Chce założyć rodzinę oraz rozwinąć swoją linię kosmetyczną. Marzy także o tym, aby kiedyś stanąć na wybiegu.

– Chciałabym postawić pierwsze kroki w świecie mody, żeby udowodnić, że jest to miejsce również dla osób niepełnosprawnych – dodała.

Dzięki swojej determinacji i pozytywnemu nastawieniu do życia, Nadia jest wzorem dla wielu osób, które borykają się z trudnościami.

Źródło: portal.abczdrowie.pl