in

Pfizer przekazał, na kogo szczepionka nie zadziała. Wielu będzie zaskoczonych.

Pandemia koronawirusa cały czas daje się we znaki. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przekazuje informacje o zatrważającej liczbie zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19.

Z pomocą przychodzą szczepionki, jednak czy są one skuteczne w przypadku każdego? Jak się okazuje, nie do końca tak jest. Dla pewnej grupy osób nie będą one skuteczne. O kim mowa?

Dla kogo szczepionki są nieskuteczne?

„Badania laboratoryjne nad szczepionką Pfizera przeciw COVID-19 dla dzieci wykazały, że nie jest ona skuteczna w przedziale wiekowym od 2 do 5 lat po podaniu dwóch dawek” – przekazał Pfizer.

„Wyniki badań, konsultowane z zewnętrznymi ekspertami, skłoniły Pfizera do zmodyfikowania testów” – podał w piątek portal CNN.

Wiemy już zatem, że dzieci w tym przedziale wiekowym nie będą przyjmować szczepionki. Co ciekawe, dotychczasowe badania wykazały, że preparat działa w przypadku grupy wiekowej od sześciu miesięcy do dwóch lat, ale dla dzieci starszych nie jest on skuteczny.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia przekazało, że odnotowano w naszym kaju 13 tys. 806 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej z województw: mazowieckiego (1 tys. 761), śląskiego (1 tys. 650) i wielkopolskiego (1 tys. 563). Zmarło 538 pacjentów zarażonych koronawirusem.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: polsatnews.pl