fot. freepik, facebook/Daniel Reed
in

Uwaga na takie choinki. Skutki zakupu takiego drzewka będą katastrofalne

Większość z nas z pewnością nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. To niezbędny element, który tworzy niesamowity nastrój. Kiedy wybieramy drzewko, powinniśmy zwrócić uwagę na pewną rzecz, a mianowicie na to, czy nie znajduje się na nim dziwna narośl, którą można pomylić z szyszką.

Wybór choinki

Już niedługo niemal we wszystkich domach zapalą się światełka na choinki i zacznie się świętowanie, na które część osób czeka z niecierpliwością.

Wybierając drzewko do domu, należy skupić się na tym, czy ma gęste gałązki, jak pachnie oraz jaki ma kolor. Oprócz tego kluczowe jest zorientowanie się, czy nie znajduje się na nim dziwna narośl przypominająca szyszkę.

Na niektórych żywych choinkach można znaleźć kępki o wielkości orzecha – są to kokony z jajami owadów.

Lepiej dokładnie obejrzeć choinkę, bo można sobie narobić kłopotów. Kleszcze, owady czy pająki nie są mile widziane w żadnym domu.

Jeden z internautów postanowił ostrzec wszystkich przed zagrożeniem i poradził, co należy robić w takiej sytuacji.

„Nie martw się, przytnij gałąź i umieść ją w swoim ogrodzie. To 100-200 żerujących (sic!) jaj modliszek! Mieliśmy na naszym drzewku dwie takie masy jaj. Nie wnoś ich do środka – kiedy wyklują się, umrą z głodu!” – czytamy w poście na Facebooku.

Wpis sprzed 6 lat wciąż cieszy się ogromną popularnością. Internauci są wdzięczni za radę. Wielu nie miało o tym pojęcia.

„Mieliśmy drzewko z jednym kokonem i nie wiedzieliśmy, co to, dopóki owady się nie wykluły. Były wszędzie”.

„Przydarzyło mi się to kilka lat temu. To było szaleństwo, poszedłem do domu moich teściów, potem wróciłem do siebie – a tam było pełno małych robaków, dowiedziałem się, że to modliszki” – dodaje ktoś inny.

„Myślę, że mam zespół stresu pourazowego od czasu, gdy nam się to przydarzyło” – pisze internauta.