in

8-latkowi spadł na głowę 15-kilogramowy przedmiot. Chłopiec zginął przed swoim blokiem.

Ta historia choć niewiarygodna wydarzyła się kilka dni temu w Berlinie. 8-letni chłopiec jeździł na rowerku przed swoim blokiem.

Nic nie mogło wskazywać, że za chwilę dojdzie do tragedii. Gdy stanął na chwilę przy klatce schodowej, nagle na głowę spadła mu 15-kilogramowa kłoda!

Nie miał szans

Wokół byli ludzie. Chłopcu udzielono pomocy, natychmiast też wezwano pogotowie, ale mimo usilnych prób reanimacji chłopiec nie miał szans na ratunek.


 
Najbardziej szokujące w tym wszystkim jest to, że sprawcą śmierci dziecka było dziecko… 10-letni chłopiec dla zabawy postanowił zrzucić kłodę z 15 piętra. Nie przewidział, że ciężki kloc uderzy w kolegę zabijając go na miejscu.

„Prawdopodobnie dziecko nie zdawało sobie sprawy z tego, jak tragicznie może się zakończyć ta zabawa” – tłumaczy oficer lokalnej policji, Martin Steltner
 

 
Konsekwencje
 
10-latek nie poniesie konsekwencji karnych z powodu wieku. Został otoczony ochroną z obawy, że mógłby zostać celem napaści ze strony mieszkańców bloku.
 
Ludzie są wstrząśnięci tą tragedią, w miejscu śmierci chłopca bez przerwy palą się znicze i przynoszone są kwiaty i zabawki. Rodzina zmarłego chłopca jest pod specjalistyczną opieką psychologów.