fot.freepik.om
in

Zastanawiałeś się, co się dzieje z mydłem hotelowym, gdy wymeldujesz się z pokoju?

Mydełka hotelowe, choć są małe i tak zawsze zostają po hotelowych gościach. Dane są zatrważające. W samym USA każdego dnia pozostaje milion mydeł po gościach. Dlatego działalność organizacji The Clean The World z Orlando postanowiła coś z tym zrobić.

Co się dzieje z niezużytym mydłem hotelowym?

The Clean The World Zbiera użyte, ale nie zużyte do końca mydełka, dezynfekuje, roztapia i robi nowe, które rozdaje potrzebującym.

Organizacja działa w różnych częściach świata: Orlando, Las Vegas, Montreal, Indie i Hong Kong. Pomysłodawcą i założycielem jest Shawn Seipler, przedsiębiorca i dociekliwy gość hotelowy. Nurtowało go pytanie co się dzieje z nie zużytymi do końca mydełkami. Zapytał kiedyś o to hotelowego recepcjonistę, który powiedział mu, że się je zwyczajnie wyrzuca… To zaszokowało Shawna, ponieważ łatwo policzył skalę tego marnotrawstwa.

Nie umiał przejść nad tą świadomością do porządku dziennego. Dlatego założył organizację charytatywną, która postawiła sobie za cel ponownie wykorzystać mydła i przekazywać ludziom potrzebującym.

Na świecie tysiące dzieci umiera codziennie z powodu chorób, których przyczyną jest brak odpowiedniej higieny.

Clean The World zachęca do współpracy wszystkie hotele na świecie. Oprócz mydeł odzyskuje także szampony i odżywki, które przekazuje do schronisk dla bezdomnych i krajów trzeciego świata. Organizacja produkuje 7 milionów kostek mydła rocznie. Ale Shawn Seipler nie zamierza na tym poprzestać:

„Istnieje cały świat hoteli. Obecnie mamy 20 procent wszystkich hoteli w USA. To dużo jeszcze miejsca do wzrostu i dużo mydła do zrobienia”.