in

Ojciec walczył o życie 3 dni po wizycie u fryzjera – Podczas mycia włosów zdarzyła się tragedia.

Większość ludzi relaksuje się, kiedy kładzie się na miękkim, tapicerowanym krześle w salonie fryzjerskim podczas mycia włosów.

To część uwielbianych przez klientów zabiegów, jakimi poddają się u fryzjera. Kto nie lubi masażu głowy podczas mycia włosów? Ludzie często delektują się tym doświadczeniom z zamkniętymi oczami, niektórym zdarza się również zdrzemnąć.

Z pewnością nie dotyczy to pewnego pechowego ojca, który podczas mycia włosów doświadczył czegoś odwrotnego. Jednak dopiero prawie 3 dni później zdał sobie sprawę, że po wizycie w salonie pojawił się jakiś problem.

45-letni Dave Tyler doznał ciężkiego udaru spowodowanego zakrzepem krwi, kiedy jego głowa odchylona była do tyłu nad umywalką. Był w szoku, kiedy został przewieziony do szpitala, po tym, jak prawa strona jego ciała całkowicie zdrętwiała i upadł.

Tyler dostał udaru przez niespodziewany zakrzep krwi. Wygląda na to, że problem pojawił się podczas mycia włosów w salonie, gdy odchylił zbyt daleko głowę. Kiedy zgiął zbyt mocno szyje, mógł pojawić się uraz, który spowodował powstanie skrzepu.

Mężczyzna doświadczył bólu głowy i upadł podczas spotkania biznesowego 48 godzin po wizycie w salonie. Przypomniał sobie uczucie drętwienia boku ciała.

„Moje oczy rozbiegły się i wywróciły. Poczułem mdłości i zwymiotowałem” – powiedział. „Wziąłem łyk wody, po czym przekonałem się, że nie mogę przełykać. Woda utkwiła mi w gardle i nie mogłem oddychać. A ponieważ nie mogłem przełknąć, trochę wymiocin dostało mi się do płuc i dostałem zapalenia płuc.”

Chociaż może się to wydawać odosobnionym przypadkiem, „Syndrom udaru w salonie piękności” po raz pierwszy rozpoznano w 1993 roku.

Podczas wizyty, gdy odchylamy głęboko głowę, możemy ograniczyć przepływ krwi, prowadząc do udaru. Kąt zgięcia szyi nie powinien przekraczać 15 stopni.
Osoby starsze są bardziej podatne na zapalenie stawów szyi. Podeszły wiek jest również odpowiedzialny za gorszy przepływ krwi. Jeśli więc któryś z tych aspektów dotyczy ciebie, upewnij się, że głowa i szyja mają odpowiedni kąt odchylenia przy myciu włosów.

Tyler wygrał pozew przeciwko salonowi i otrzymał 113 000 dolarów, ale nadal cierpi na zaburzenia równowagi. W rezultacie nie może już prowadzić samochodu, chociaż minęło już 6 lat od incydentu.
Tyler dzieli się teraz swoją historią i zaleca wszystkim salonom umieszczenie ręcznika pod szyją klienta podczas mycia włosów lub zapewnienie wygodnych poduszek.

Ponieważ wielu pracowników salonów nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, Tyler jest zwolennikiem edukacji fryzjerów na temat udarów. Przestrzega również klientów, aby z większą świadomością odchylali głowy podczas mycia. Jeśli odczuwają dyskomfort powinni jak najszybciej poinformować o tym fryzjera.
Obejrzyj poniższe wideo, aby dowiedzieć się więcej na temat syndromu udaru mózgu w salonie piękności: