fot. freepik.com
in

Uwielbiany napój rewolucją w myciu okien? Dzięki niemu raz na zawsze pożegnasz smugi!

Mycie okien to prawdziwy koszmar dla wielu z nas. Często pomimo starań na naszych szybach zostają smugi i nic nie jest takie, jak obiecywano w reklamie. Z kolei korzystając z domowego sposobu i używając octu, ciężko wytrzymać nieprzyjemny zapach. Jest zatem jakiś inny, lepszy sposób na to, aby nasz koszmar zamienił się w banalnie prostą czynność? Jak się okazuje – tak! Pewna kobieta znalazła na to genialny trik.

Czy spodziewałbyś się, że można umyć okna swoim ulubionym naparem? Ten sposób z pewnością sprawdzi się przed świętami, zanim przyjdą do nas goście. Nasz dom będzie lśnił czystością.

Mycie okien prostsze niż myślisz

Znaczna część Polaków pije codziennie herbatę. Niewielu jednak wie o tym, że jej liście posiadają właściwości pomocne przy zachowywaniu czystości w domu.

Żebyśmy mogli skorzystać z naturalnego specyfiku, musimy zaparzyć torebkę herbaty we wrzątku i poczekać, aż wystygnie. Przyda nam się także ręcznik papierowy albo ściereczka kuchenna.

fot. freepik.com

Kiedy napar wystygnie, zanurzamy w nim ściereczkę i myjemy okna, przecieramy drzwi kuchenki mikrofalowej, kabiny prysznicowej czy też myjemy brudną i tłustą patelnię. Dzięki temu sposobowi szybko pożegnasz brud! Początkowo możemy mieć wrażenie, że pozostają smugi, jednak wystarczy poczekać chwilę, a znikną w oka mgnieniu.

Jakie są zalety mycia okien naparem z herbaty? Przede wszystkim skuteczność, ekologia i oszczędność. Nie musimy kupować drogich specyfików ze sklepów – wystarczy, że otworzymy kuchenną szafkę. Rodzaj nie ma większego znaczenia. Każdy będzie idealny.

Herbata będzie też świetnym odświeżaczem powietrza, dzięki swoim właściwościom pochłaniania zapachów. Torebkę herbaty umieszczamy w szafie, szafkach kuchennych, kuwecie zwierzaka domowego oraz w aucie – i cieszymy się pięknym zapachem!

Przy myciu okien sprawdzi się też woda z dużą ilością cytryny. Wystarczy, że dodamy do 2,5 litra płynu sok z jednego owocu.

Podziel się tymi genialnymi sposobami z innymi!

Źródło: Pikio.pl, Wprost/Perfekcyjna w Domu