fot. pixabay
in

Oto, dlaczego w twojej kuchni są muszki owocówki. Pamiętaj o tym, a już nigdy się nie pojawią.

Muszki owocówki często pojawiają się w kuchni i stanowią problem dla niejednego z nas. Czy istnieje jakiś prosty sposób na to, jak można sobie z nimi poradzić? Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się naszym kuchennym blatom.

Mimo iż muszki owocówki nie gryzą człowieka i żyją dosyć krótko (około dziesięciu dni), to mogą być powodem naszej irytacji. W chwili, gdy dojdzie do ich rozmnożenia się, problem tak szybko nie zniknie, dlatego lepiej dmuchać na zimne i robić wszystko, aby w ogóle się nie pojawiły w naszej kuchni.

Jak sobie z nimi poradzić?

Owady te mogą stać się przyczyną m.in. szybszej fermentacji żywności oraz jej gnicia, co może spowodować z kolei pojawienie się zanieczyszczeń wewnątrz owoców czy warzyw. Muszki żyją w pobliżu koszy na śmieci, dlatego przenoszą także bakterie i grzyby.

Warto pamiętać o tym, że najbardziej lubią wszelkiego rodzaju owoce czy też pomidory, cukinie i ogórki. Wspaniały wabik na muszki owocówki to konfitura. Przyciągać może je także słodki napój, np. lemoniada w dzbanku (najlepiej, gdy będzie szczelnie zamknięta). Poza tym owady te lubią alkohol.

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż szukać rozwiązań problemu, gdy się już pojawi. Co można zatem zrobić, aby nie męczyć się z muszkami owocówkami?

Przede wszystkim kupować tyle owoców i warzyw, ile jesteśmy w stanie zjeść. Zrobione zapasy mogą łatwo przyciągnąć owady. Poza tym należy pamiętać o szczelnym zamykaniu żywności. Warto także regularnie przecierać półki i szuflady w lodówce, jeśli tam trafiają nasze zakupy.

Oprócz tego kluczowe jest w tym wypadku wynoszenie śmieci – w przypadku odpadów bio mowa o codziennym wynoszeniu.

Niesprzątanie na bieżąco, pozostawianie odpadków i okruszków może być powodem, dla którego w naszym domu pojawiają się niechciani goście. Najważniejszy jest porządek!

Podziel się tą ważną informacją z innymi!