Downtowngal, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
in

Koniec z muszkami w twojej kuchni – zobacz, jak stworzyć tę niezawodną pułapkę.

Sierpień należy do miesięcy, w których królują świeże owoce i słoneczna pogoda. Jednak w naszym domu zaczynają się wtedy pojawiać niechciani goście, a mianowicie muszki owocówki. Jak sprawić, żeby zniknęły raz na zawsze z naszych kuchni?

Niezwykle skutecznym i łatwym sposobem jest zrobienie naturalnej pułapki, zwabiającej wszystkie muszki.

1 Sposób

Musimy tylko dodać kilka kropel octu i trochę płynu do mycia naczyń do niewielkiego pojemniczka. Te dwa składniki w niezwykły sposób przyciągają owady, które zwabione ich zapachem wpadną do stworzonej przez nas zasadzki.

Można też zrobić identyczną pułapkę przy użyciu słoika. Wtedy zamiast pokrywki kładziemy na nim przeźroczystą folię. Używamy wykałaczki, aby zrobić parę dziurek. Potrzebne będą do tego, aby przez nie weszły muszki.

fot. pixabay.com

2 Sposób
Kolejna metoda to zapalenie kilku świeczek zapachowych.

W tym wypadku wspaniale sprawdzają się te o intensywniejszych zapachach. Ewentualnie możemy skorzystać z olejków eterycznych. Ten sposób, poza tym, że odstraszy owady, stworzy bardzo miły klimat.
3 sposób

Jeśli chcesz poczuć miętę, to idealna okazja! Możesz użyć paru listków i położyć je tam, gdzie zazwyczaj widzisz latające muszki. Zapach mięty jest intensywny, jednak nie należy zapominać o tym, aby odpowiednio ją nawodnić i umożliwić roślinie dostęp do słońca.

fot. pixabay.com

Która metoda wydaje ci się najciekawsza? Spróbuj wszystkich i zobacz, która przynosi największe efekty!