in

Mrożone cytryny pomagają zwalczyć najgorsze choroby. Pożegnaj się z cukrzycą, nowotworami i nadwagą!

Cytryna jest dla nas wielkim darem od natury, ponieważ posiada szereg właściwości, które pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia. Ale czy wiesz, jak czerpać z niej maksymalne korzyści?

Większość osób zwykle wyrzuca skórkę cytryny, ze względu na jej gorzki smak. A to właśnie w niej są najwyższe stężenia cennych składników odżywczych! Cytryny to źródło witaminy A, B6, C i E, kwasu foliowego, wapnia, miedzi, żelaza, cynku, magnezu, potasu, białka, ryboflawiny, niacyny, tiaminy, oraz fosforu. Aby uzyskać jak najwięcej z nich i osiągnąć maksimum korzyści płynących z cytryny – musisz ją zamrozić i spożywać w całości!
mrozone-cytrynyx
Naukowcy twierdzą, że jedna mrożona cytryna zawiera 22 substancji przeciwnowotworowych, w tym: Limonoidy, Pektyny, Witaminę C, Flawonoidy. Składniki odżywcze zawarte w cytrynach kurczą się i niszczą nowotwory złośliwe, zapobiegają rozwojowi cukrzycy, kontrolują ciśnienie krwi, działają łagodząco na refluks, ułatwiają trawienie i zwalczają objawy przeziębienia. Kwas cytrynowy niszczy bakterie i mikroorganizmy. Niektórzy wykorzystują także właściwości cytryny, aby rozjaśnić i oczyścić skórę.

Przygotowanie:
Starannie umyj i oczyść cytryny z zanieczyszczeń bakteryjnych i pestycydów znajdujących się na skórce, można sparzyć je w gorącej wodzie a najlepiej umyć specjalnym płynem do mycia warzyw i owoców. Następnie dokładnie je osusz, umieść w zamykanej plastikowej torbie lub słoiku i wstaw do zamrażarki. Po zamrożeniu zetrzyj cytrynę na tarce, tak jak robisz to z serem. Zetrzyj jej tyle ile w danej chwili potrzebujesz, a resztę cytryny schowaj do zamrażalnika.
Utartą cytrynę, możesz dodać do przeróżnych potraw, a zwłaszcza takich, które potrzebują wzmocnienia smaku. Świetnie nadadzą się także do surówek, potraw słodkich oraz wszelkich napojów nadając im wyjątkowy smak i cennych walorów zdrowotnych.
Mrożona cytryna pozwala nam w pełni czerpać zalety skórki cytryny, którą najczęściej po prostu wyrzucamy. Twój organizm będzie Ci bardzo wdzięczny, za regularne spożywanie cytryn w całości!