in

Każdy czeka na tę zmianę, choć nikt o niej nie mówi – wchodzi w życie już 6 maja.

Wiele osób w czasie pandemii pytało o możliwość korzystania z rowerów miejskich. Jest to wspaniała opcja przemieszczania się w porze wiosennej i letniej, a także forma rozrywki.

Do tej pory wypożyczanie rowerów stawało pod znakiem zapytania. Teraz okazuje się, że od 6 maja znów będziemy mogli z nich korzystać.

Dobre wieści dla pasjonatów wycieczek rowerowych

W ramach łagodzenia restrykcji rząd postanowił, że wypożyczalnie wznowią swoje funkcjonowanie już za dwa dni. Dla miłośników tej formy podróżowania to z pewnością wspaniała wiadomość.

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.

II Etap „odmrażania” gospodarki i łagodzenia obostrzeń zakładał między innymi wznowienie działalności hoteli czy bibliotek i muzeów.
 
Poza tym, okazuje się, że zostanie przywrócona możliwość korzystania z rowerów miejskich, boisk i innych otwartych obiektów sportowych.
 
Otwarte wypożyczalnie rowerów miejskich mają pewien ważny plus, o którym musimy pamiętać – niemal pewnym jest, że mniej osób będzie korzystać z komunikacji miejskiej, bo wybierze inny środek transportu, jakim jest rower.
 
Pamiętajmy, aby dbać o swoje bezpieczeństwo w tym trudnym dla wszystkich czasie! Zdrowie jest najważniejsze.

źródło: TVN 24, miniaturka: Flickr/ W. Kompała / KPRM