in

Motocyklista dostrzegł rannego orła na autostradzie. Mimo iż bardzo się go bał, postanowił mu pomóc.

Trudno jest wiedzieć, co zrobić, jeśli zobaczysz ranne zwierze na autostradzie. Zatrzymanie pojazdu może oznaczać ryzyko kolizji, a jeśli nawet się zatrzymasz, to co zrobić ze zwierzęciem?
Dla tych, którzy jechali autostradą w Pensylwanii w weekend Dnia Pamięci, to co widzieli pozostanie na długo w pamięci.

Na autostradzie leżał ciężko ranny, łysy orzeł. Ludzie zatrzymywali się, ale nie byli pewni, jak mogą mu pomóc.

Motocyklista Dandom Miller był jednym z tych, którzy się zatrzymali i na szczęście wykorzystał swoje instynkty, aby uratować to majestatyczne stworzenie.

„Spojrzałem w dół, aby sprawdzić dlaczego wszyscy się zatrzymują, a na środku drogi leżał łysy orzeł” – powiedział Dandon dla The Dodo. „Była tam inna osoba i trochę go trąciła, żeby sprawdzić czy zejdzie z drogi lub odleci. Ptak rozpostarł skrzydła, ale nie zamierzał nigdzie iść.”

Pierwszą rzeczą jaką zrobił Dandon było zadzwonienie pod 911 i tam dowiedział się, że powinien skontaktować się z Trójstanowym Biurem Badań i Ratownictwa Ptaków, gdzie znajduje się centrum rehabilitacji ptaków.

Zdjął swoją koszulę
Pracownik z centrum powiedział, że wyślą kogoś by zabrał ptaka, ale zajmie mu to 45 minut.

Dandon wiedział, że musi zabrać rannego orła z autostrady i zejść z niebezpiecznej drogi, ale wcześniej nie zajmował się ptakami i nie był pewien, jak zareaguje.
Więc Dandon zdjął koszulę i owinął nią przerażonego ptaka.

„Po prostu starałem się zachować spokój i upewnić się, że wie, że jest bezpieczny, a ja nie zamierzam go upuścić czy skrzywdzić” – powiedział Dandon. „Wspaniale było trzymać tego ptaka i odczuwać spokój. To było niesamowite.”
Kiedy przybyła pomoc, zabrała orła do centrum rehabilitacji, przed czym pochwalono Dandona za szybkie myślenie i poświęcenie swojej koszuli.
Brak złamanych kości
„Miał łagodne uszkodzenie jednego oka i obrażenie tkanek miękkich, ale bez złamanych kości” – powiedziała ratownik Rebecca Stansell. „Jej rany były leczone przez naszego weterynarza, podczas gdy orzeł znajdował się w znieczuleniu. Nieoczekiwane zawsze może się zdarzyć, ale jesteśmy optymistami i wierzymy, że orzeł w pełni wyzdrowieje.”
29 maja 2019 roku Trójstanowe Badania Ptaków podzieliły się informacją na temat orła na swoim Facebooku. Napisali, że stan orła jest monitorowany, a ptak leży i wypoczywa.
Orzeł to piękne stworzenie. Cieszymy się, że Dandon zatrzymał się, aby mu pomóc.
Podziel się tym artykułem, aby oddać hołd temu wielkodusznemu bohaterowi.