in

Zaczęła rodzić miesiąc przed terminem. W domu był tylko jej 10-letni syn – wiedział, że musi działać szybko.

Ten dziesięcioletni chłopiec uratował życie młodszego brata i swojej matki.

11 sierpnia Jayden Fontenot stał się prawdziwym bohaterem. W tym czasie matka Jaydena, Ashly Moreau, była w 34. tygodniu ciąży.

Ashly Moreau, z Sulphur, w Luizjanie (USA), obudziła się i poszła do toalety chwilę po tym, jak jej narzeczony wyszedł do pracy. Miało to miejsce w zeszły tydzień w piątek. Kobieta nagle spostrzegła, że odchodzą jej wody i pojawiły się stopy dziecka. Stało się to pełny miesiąc przed planowanym porodem. Do odchodzących wód doszło krwawienie. Ashly była naprawdę przerażona.

W wywiadzie dla KPLC TV wyjaśniła:
„Zaczął się poród, na długo przed planowanym terminem. Nie było mojego narzeczonego i nie wiedziałam, co robić.”

Narzeczony właśnie wyjechał do pracy, więc tylko Moreau, 10-letni Jayden i 11-miesięczna córka byli w domu.
10-latek, wiedząc, że coś jest nie tak, pobiegł do domu swojej babki, który były tuż obok. Niestety, nie mogła przyjść z powodu operacji, którą niedawno przeszła. Ale zadzwoniła pod 911, gdy Jayrden o wszystkim jej powiedział.

Telewizja KPLC donosi, że kiedy Jayden wrócił do swojej matki, Moreau krwawiła mocno, a dziecko nie oddychało.

Moreau powiedziała reporterom dokładnie, co się stało:
 
„Kiedy [Jayden] dostał się do łazienki, wziął głęboki oddech i powiedział:” Dobra, mamo, po prostu powiedz mi, co muszę zrobić. Nie wyglądał na przestraszonego, wyglądał na spokojnego i odważnego, a ja powiedziałem „OK, zamierzam ci powiedzieć, co robić, musimy jak najszybciej wydostać twojego brata, ponieważ on nie może oddychać”.
 
Jayden pozostał spokojny przez całe wydarzenie. Wyciągnął brata, pociągając go delikatnie za nogi. Ale na tym nie koniec. Dziecko nadal nie oddychało, a Moreau nadal obficie krwawiła.
 
Chłopiec poszedł do kuchni i wziął aspirator do nosa swojej siostry. Był w stanie oczyścić nos brata, zmuszając go tym samym do oddychania.
 
Jego największym zmartwieniem było to, że straci swojego młodszego brata i jego matkę. Na szczęście działał szybko i był w stanie ich uratować.
 
W końcu przyjechał EMS, przenosząc zarówno Moreau, jak i noworodka do szpitala. Wtedy przybył także narzeczony Moreau, Kelsey Richard. W szpitalu dzidziuś i mama szybko powrócili do zdrowia.

Możesz zobaczyć zdjęcie rodziny w szpitalu o 1:51, gdy dziecko jest już zdrowe i wszyscy się uśmiechają. Kolejne wspaniałe rodzinne zdjęcie Moreau, jej narzeczonego, noworodka i ich 11-miesięcznego dziecka zostało zrobione o 1:53.

Według lekarzy, bez pomocy Jaydena, noworodek wykrwawiłby się i zmarł.
 
Moreau mówi o swoim synu:
 
„Chcę, żeby wiedział, że jestem z niego bardzo dumna. Jest odważny, silny, jest moim bohaterem.”
 
Richard, przyrodni ojciec Jaydena, ma podobne myśli:
 
„Uratował im życie. On jest bohaterem.”
 
Jeśli chodzi o Jaydena, burmistrz miasta zorganizował w szkole specjalne spotkanie na jego cześć. Otrzymał nawet proklamację i klucz do miasta, wraz ze swoim nazwiskiem. To niesamowita historia!
 

 
Podzielcie się nią ze swoimi bliskimi!