in

Morawiecki nie zamierzał dłużej owijać w bawełnę. Zwrócił się do Polaków, sytuacja jest poważna.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 tys. 875 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (4290), mazowieckiego (2998), wielkopolskiego (2451), małopolskiego (2450), dolnośląskiego (2045), podkarpackiego (1946), kujawsko-pomorskiego (1809), lubelskiego (1794), pomorskiego (1671), łódzkiego (1549), świętokrzyskiego (1231), zachodniopomorskiego (1072), opolskiego (765), warmińsko-mazurskiego (679), podlaskiego (615), lubuskiego (510). Z powodu COVID-19 zmarło 49 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 300 osób. To kolejny rekord zakażeń.

Mateusz Morawiecki postanowił zabrać głos w bardzo ważnej sprawie, która dotyczy każdego z nas. Padły bardzo mocne słowa, każdy powinien się z nimi zapoznać. Według niego zachowanie Polaków pozostawia wiele do życzenia.

Premier zwrócił się do Polaków

Premier nie mógł dłużej wytrzymać, patrząc na to, co się dzieje. Pomimo tego, iż liczba zakażeń wzrosła diametralnie i coraz więcej osób ma wśród swoich bliskich kogoś, kto choruje na COVID-19, nadal niektórzy są zdania że pandemii nie ma i nie stosują się do panujących obostrzeń, w tym do obowiązku noszenia maseczki.

„Ten cienki kawałek materiału na twarzy to często granica między życiem i śmiercią – zwłaszcza dla naszych seniorów. Wbrew pozorom nienoszenie maseczek to nie wyraz buntu i niezależności, ale zwykłej głupoty. Posłuchajmy specjalistów i lekarzy a nie polityków! Nośmy maseczki – bądźmy odpowiedzialni! Bo inaczej możemy skończyć z zupełnie inną maską na twarzy… „ – ostrzega premier na swoim profilu na Facebooku.

Mateusz Morawiecki w mocnych słowach skomentował zachowanie Polaków, którzy nie noszą maseczek.

„Mocny, ale prawdziwy” – komentuje spot minister zdrowia Adam Niedzielski na Twitterze, będący pod wrażeniem materiału, który się pojawił.

Dbaj o zdrowie swoje i ludzi wokół siebie – noś maseczkę!

Źródło: TVP Info, RMF FM, Polskie Radio