in

Spełnił się najgorszy scenariusz. Morawiecki właśnie zapowiedział nowe obostrzenia.

Premier Mateusz Morawiecki na antenie Polsatu poinformował o nowych obostrzeniach, które pojawią się lada chwila. Szczegóły będą znane już podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Wszystko wskazuje na to, że stanie się to, czego Polacy obawiali się najbardziej. To nie koniec restrykcji – kolejne obostrzenia pojawią się jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Nowe obostrzenia

„Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia, które pomogą w walce z koronawirusem” – zapowiedział premier w czasie wizyty w firmie Maspex w Wadowicach.

W dniu dzisiejszym odnotowano 16.741 nowych przypadkach koronawirusa. Sytuacja jest dramatyczna i wymaga podjęcia kolejnych kroków. Dodatkowe obostrzenia na święta wielkanocne są nieuniknione.

„Dane epidemiczne są dalej niepokojące. Niemcy i inne kraje wokół nas wprowadzają nowe obostrzenia. My także, najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia. Wszystko po to, aby „przydusić” wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa wygrała z wirusem” – potwierdził premier.

Nowe obostrzenia zostaną wprowadzone na okres dwóch tygodni: tydzień przed Wielkanocą i tydzień po świętach. Szczegółowe informacje będą znane Polakom najpóźniej w czwartek 25 marca.

Nie ma wątpliwości co do tego, że dobowa liczba zakażeń będzie wzrastać, dlatego tak ważne jest natychmiastowe podjęcie radykalnych działań.

„Oby za tydzień lub dwa ta krzywa zachorowań najpierw się wypłaszczyła, a później żebyśmy zauważyli trend opadający. Na wszelki wypadek musimy być gotowi do najtrudniejszych scenariuszy” – przekazał premier.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Polsat