in

Morawiecki ma dobre wieści dla Polaków. Znamy szczegóły, wielu będzie zaskoczonych.

Mateusz Morawiecki bardzo często dzieli się na Twitterze wpisami, w których informuje o krokach, jakie w najbliższym czasie podejmie rząd w związku z walką z pandemią koronawirusa. Nierzadko również apeluje do Polaków o to, aby wzięli sobie do serca obowiązujące obostrzenia. Tym razem zamieścił on statystyki GUS-u, które obrazują skalę prognozowanego spadku PKB. Premier z pewnością nie spodziewał się jednak takiej reakcji ze strony internautów.

Dobre wieści dla Polaków

Na Twitterze premiera pojawiły się statystyki, z których wynika, że spadek PKB wyniesie zaledwie -2,8%. Jest to wartość o wiele mniejsza niż w poprzednich prognozach.

Mateusz Morawiecki pochwalił również w swoim wpisie przedsiębiorców i pracowników, którzy dzielnie walczą, aby ich biznesy i miejsca pracy nie pokonała pandemia koronawirusa. Według niego działania rządu są jak najbardziej właściwe.

„Dobre wieści z @GUS_STAT. Przechodzimy recesję łagodniej niż prognozowano. Spadek PKB wyniesie zaledwie -2,8%. Wielki wysiłek przedsiębiorców i pracowników daje efekty. Wsparcie z budżetu państwa i tarcze antykryzysowe spełniają swoje zadanie. Mocny fundament do odbudowy” – napisał Morawiecki na Twitterze.

Internauci zaczęli żywo reagować na wpis premiera, ale z pewnością zupełnie inaczej, niż się tego spodziewał. Dużo osób jest zdania, że rząd nie wypełnia dobrze swoich obowiązków. Niektórzy sądzą nawet, że rząd specjalnie dusi gospodarkę.

Każdy z niecierpliwością czeka na to, jakie decyzje zostaną podjęte po 14 lutego. Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju będzie się poprawiać.


Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło:lelum.pl