in

Można dostać nawet kilka tysięcy złotych. Koniecznie sprawdź, czy nie masz takiej monety

Z pewnością każdemu z nas przydałby się dodatkowy zastrzyk gotówki. Jak się okazuje, można dostać bardzo szybko kilka tysięcy złotych. Wystarczy, że jesteśmy posiadaczami czegoś, co jest prawdziwą gratką dla kolekcjonerów.

Nie od dziś wiadomo, że stare monety są naprawdę dużo warte. Ważne jednak, aby były w idealnym stanie. Kluczowy jest także rok wybicia, wady i anomalie, znaki mennicze lub ich brak. Ostatnimi czasy bardzo drożeją aluminiowe monety z PRL-u. Może akurat masz je w swojej szufladzie?

Między 6 a 10 lutego będzie miała miejsce aukcja Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak, podczas której odbędą się licytacje m.in. obiegowych monet z PRL-u. Za niektóre z nich możemy dostać niemałe sumy. Lepiej zapoznać się z tymi informacjami!

Na aukcji Damiana Marciniaka możemy znaleźć 20 gr z 1957 roku z ceną wywoławczą 400 zł, a takie monety osiągały już cenę 1000 zł. Z kolei trzy monety 1 zł z 1957 roku są z ceną wywoławczą po 1000 zł każda, a były przypadki, że ktoś zapłacił za nie nawet kilka tysięcy złotych.

Koniecznie poszukajcie tej starej monety w swoich szufladach! Pamiętajcie jednak, aby pod żadnym pozorem jej nie czyścić. Wyczyszczone monety tracą na wartości. Wyceną monety zajmie się ekspert ze sklepu numizmatycznego. Możemy także znaleźć pomoc w Internecie.

5 zł z 1958 roku z rybakiem może być warte nawet 5000 zł!

Źródło: rp.pl, miniaturka: youtube/Gabinet Numizmatyczny D. Marciniak