in ,

Za taką monetę można dostać 10 tys. złotych! Może masz ją w swojej szufladzie?

Nie ma wątpliwości co do tego, że stare monety mogą okazać się niezwykle kosztowne. Lepiej sprawdzić, czy nie mamy akurat w swojej szufladzie takiej, która jest poszukiwana przez kolekcjonerów.

Jak się okazuje, bardzo duże sumy można dostać za monety z okresu PRL-u. O jakich kwotach dokładnie mowa? Internauci przecierają oczy ze zdumienia. To nie żart!

Monety z PRL-u

Ceny starych monet na internetowych aukcjach przyprawiają o zawrót głowy. W ostatnim czasie coraz głośniej robi się o monecie o nominale 20 złotych. Pochodzi ona z okresu, w którym rosła inflacja. Mowa o roku 1989. Pojawiła się ona ostatnio na aukcji za… 10 tysięcy złotych! Trzeba przyznać, że to naprawdę spora suma.

„Odnajdując w zakamarkach naszych mieszkań pudełka i słoiki pełne papierków i „moniaków” z epoki ustroju słusznie minionego, lepiej się specjalnie nie podniecać. Jest mała szansa na znalezienie wśród nich czegoś naprawdę cennego” – czytamy w „Fakcie”.

Jeśli posiadasz w swoim domu stare monety, najlepiej określić ich wartość, kontaktując się ze specjalistą w tej dziedzinie. On podpowie nam, ile tak naprawdę możemy dostać za daną monetę.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!

Źródło: fakt.pl