in ,

Za taką monetę można dostać 10 tys. złotych! Może masz ją w swojej szufladzie?

Nie ma wątpliwości co do tego, że stare monety mogą okazać się niezwykle kosztowne. Lepiej sprawdzić, czy nie mamy akurat w swojej szufladzie takiej, która jest poszukiwana przez kolekcjonerów.Jak się okazuje, bardzo duże sumy można dostać za monety z okresu PRL-u. O jakich kwotach dokładnie mowa? Internauci przecierają oczy ze zdumienia. To nie żart!

Monety z PRL-u

Ceny starych monet na internetowych aukcjach przyprawiają o zawrót głowy. W ostatnim czasie coraz głośniej robi się o monecie o nominale 20 złotych. Pochodzi ona z okresu, w którym rosła inflacja. Mowa o roku 1989. Pojawiła się ona ostatnio na aukcji za… 10 tysięcy złotych! Trzeba przyznać, że to naprawdę spora suma.

Podczas eksploracji zakamarków naszych mieszkań, napotykamy czasem pudełka i słoiki, wypełnione starymi banknotami oraz „moniakami” z czasów przeszłych, których wartość może nie być już aktualna. Lepiej jednak zachować spokój i nie wzbudzać zbyt wielkich nadziei, gdyż szansa na natknięcie się na rzeczywiście unikalne i cenne znaleziska, jest niewielka.

Jeśli posiadasz w swoim domu stare monety, najlepiej określić ich wartość, kontaktując się ze specjalistą w tej dziedzinie. On podpowie nam, ile tak naprawdę możemy dostać za daną monetę.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!