fot. youtube/GreatFlyer
in

Tak lądował samolot Wizz Air w Grecji. Internauci łapią się za głowę.

W ostatnim czasie przed ogrodzeniem na lotnisku Skiathos Alexandros Papadiamantis w Grecji miała miejsce sytuacja, która od razu przykuła uwagę internautów. Jeden z samolotów Wizz Air obniżył się do lądowania i przeleciał tuż nad głowami plażowiczów. Nie jest jasne, czy zgromadzeni się tego spodziewali. Bez wątpienia jednak przesłane wideo zapiera dech w piersiach.

Skiathos to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów wysp. Znajduje się ona w archipelagu Sporadów Północnych w zachodniej części Morza Egejskiego i administracyjnie przynależy do Grecji. Obok niej położone są wyspy Alonisos i Skopelos, również chętnie wybierane przez urlopowiczów.

Niezwykły moment

Ukształtowanie geograficzne wyspy spowodowało, że lotnisko Skiathos jest jedyne w swoim rodzaju – ma ono niezwykle krótki pas startowy. W praktyce oznacza to, że piloci muszą podchodzić do lądowania niżej niż w przypadku innych lotnisk.

Na kanał GreatFlyer na YouTube trafiło nagranie, na którym możemy zobaczyć Airbusa A321neo linii lotniczych Wizz Air, lądującego na lotnisku w Skiathos. Widzimy, jak maszyna przelatuje tuż nad głowami turystów.

Nagranie wywołało ogromne poruszenie. Szybko pojawiły się pod nim liczne komentarze.

„Jak myślisz, ilu widzów potrzebowało nowych spodni?” – pyta rozbawiony internauta.

„Pilot sprawnie sobie poradził” – czytamy.

Wielu internautów zwróciło uwagę na to, że turyści stoją zbyt blisko płyty. Mogło się to skończyć niemałym dramatem.

„Ludzie zdecydowanie stali tam celowo pomimo znaków ostrzegawczych i sygnalizacji świetlnej”

Źródło: mirror.co.uk