in

Znalazł młodego niedźwiadka obok jego zmarłej matki. To, co zwierzę robi z nim później, odbiera mowę

Dorastając w Montanie, Casey Anderson od urodzenia spędzał czas z dzikimi zwierzętami. Znalazł szczególne pokrewieństwo z niedźwiedziami, ten człowiek jest znany jako „Zwierzęcy Magnes”. Poświęcił całe swoje życie, by z nimi pracować a w szczególności z tym brunatnym niedźwiedziem! Przez ponad dziesięć lat, najlepszym przyjacielem Casey’a został 800-kilogramowy niedźwiedź grizzly o imieniu Brutus.

Wszystko zaczęło się, gdy Casey znalazł Brutusa obok jego zmarłej matki w górach Alaski. Po jego uratowaniu i przyjęcia Brutusa, zobowiązał się dbać o niego w możliwie najlepszy sposób. Po tym kiedy Brutus był już zbyt duży, by mógł mieszkać razem z Caseyem w domu, zamieszkał w sanktuarium, który zbudował Casey, aby mógł swobodnie żyć, tak jak powinien żyć niedźwiedź.

Będąc wokół Brutusa można się czuć bezpiecznie, ponieważ jest on przyjazny dla ludzi, ale Casey nadal nie pozwala aby ktoś miał z nim fizyczny kontakt. Sam nie boi się, że niedźwiedź go kiedyś zaatakuje, bo go dobrze zna i przewiduje każdy jego ruch. Casey robił niedźwiadkowi urodziny, a nawet robił mu tort, który zjadał w całości, zapraszał go też do domu na święta dziękczynienia, gdzie wcinał sam całego indyka!

„Niedźwiedzie czują identyczne emocje jak ludzie. Cieszę się że będę mógł spędzić resztę swojego życia z moim najlepszym kumplem!” – powiedział Casey!

Zobacz poniższy film przedstawiający ich niesamowitą historię!